Пн, 20 Січ 25
2.7°C

Візит майбутніх підприємиць до Вознесенська

Lu Pohribna 03 Січня, 2025

У другій половині грудня відбувся останній стажувальний візит до Вознесенська для учасниць мініакселератору з жіночого підприємництва, який ми запустили у цьому році.  Допомогли нам підібрати натхненних спікерок та спланувати насичену програму заходу наші давні партнери Олена Шевчук та ГО «Агентство економічного розвитку». Ця потужна команда консультує місцевих підприємців та підприємиць щодо отримання грантів, залучення фінансування, розширення бізнесу тощо.  

Олена Шевчук розповіла про залучення грантового фінансування для розвитку бізнесу, покращення підприємницького середовища у громаді та підтримку жінок та дівчат на шляху до успіху. Команда Агенства економічного розвитку вже має когорту випускниць їх освітніх програм, які успішно діють як ФОПи. Тож до нашого стажувального візиту долучилися натхненні жінки та дівчата, щоб розповісти про свій непростий шлях. 

За час візиту ми поспілкувалися з наступними підприємицями:

Аля – подологиня, яка надає послуги з педикюру, лікування стоп та терапії для ніг. Має власний центр подології. Вона проводить майстер-класи для школярів, привчає молодь дбати про свої ноги вже зі шкільного віку. Має важливу соціальну місію – надає послуги в центрах для людей похилого віку, піклується про ноги одинокопроживаючих, здійснює виїзди до клієнтів додому.  

Алла надає бухгалтерські послуги та супровід. Її професійний шлях привів її до комфортного режиму роботи з відповідальними клієнтами та клієнтками. Цікавою ініціативою є допомога жінкам і дівчатам з підготовкою бізнес-планів чи грантових заявок через благодійну лотерею.  А також вже після повномасштабного вторгнення запустили родинний бізнес кафе “Кебаб”

Маргарита має дитяче кафе, розважальну дитячу зону, команду аніматорів та аніматорок. Здається у війну подібний бізнес має ще більше ризиків ніж зазвичай, але жінка створює яскраві свята для малечі та бачить в цьому свою місію.

Ірина має івент-студію, організовує весілля, дні народження та займається Флористикою. Її відчуття прекрасного додає барв буденному життю!

Олександра з окупованих Олешок, але відкрила власну кав’ярню на новому місці, має кондитерський цех та кафе. Трубочки та горішки зі згущеним молоком стали її візитівкою і тепер їх можна зустріти в різноманітних кав’ярнях Миколаївської області або отримати Новою поштою. “Ви повинні горіти, любити свою справу і тоді все вийде!” – говорить фінальну настанову Олександра.

“Зустріч просто неймовірна! Дівчата просто супер! Важливо зрозуміти, що невдачі це ТАКОЖ сходинки до мрії. Це надихає, що руки опускати не потрібно!  Зараз стільки підтримки, треба рухатися тільки ВПЕРЕД!” – ділиться враженнями учасниця візиту Анна.

“Від кожної спікерки отримала своє, що занотувала для себе: “Не здаватись”, ‘Я боялась, але працювала”, “Я вдома”, “Ведіть соціальні мережі…”, “Я отримала грант, і не один” і ще список можна продовжувати! Такі зустрічі дозволяють відчути, що ти не одна і не тільки тобі страшно, вони закликають до дії і розвитку”, – говорить учасниця візиту Ольга.

А також учасниці завітали до комунальної установи «Центр освіти  дорослих Вознесенської громади”, який був відремонтований та облаштований коштом місцевого бюджету та грантів.  На базі даного центру знаходяться фотостудія, пекарська, швейна та кавова майстерні, де будь-хто від 18 років може опанувати навички цих ремесел та успішно влаштуватися на роботу. Кожного дня тут розпочинаються нові освітні курси для дорослих, як потребують перекваліфікації чи поштовху до самозайнятості та фінансового благополуччя. Також місцеві підприємства запрошують на роботу випускників та випускниць, а інколи навіть стоять в черзі за новими якісними кадрами. 

“Тепер маю мрію – створити подібний освітній центр в рідній Білозерці!” – говорить Катерина Оксенюк, менеджерка ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”

Проєкт «Підвищення спроможності жінок Херсонщини» впроваджується ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” у партнерстві з International Alert за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва. 

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй