22.8 C
Kherson
Середа, 20 Вересня, 2023

Останні новини

Відновити втрачений паспорт – не проблема

Сьогодні українці дуже часто зустрічаються з такою проблемою як втрата паспорта. Через відсутність головного документу, який посвідчує особу, наші громадяни позбавлені свободи пересування, доступу до соціальних виплат, офіційного навчання, а також не можуть влаштуватися на роботу. Проте відновити втрачений під час війни паспорт – не проблема. Як саме це зробити – читайте далі:

Паспорт – дійсно головний документ громадянина України, котрий посвідчує особу. Проте не варто забувати, що у разі його відсутності можна використовувати закордонний паспортом чи водійське посвідчення. Крім того, актуальні цифрові документи в мобільному додатку «Дія», зокрема, спеціальний «єДокумент». Вони мають таку саму юридичну силу, як і паперовий чи пластиковий паспорт.

Процедура ж відновлення паспорту починається зі звернення до поліції з відповідною заявою. Оформити новий паспорт можна у територіальних органах Державної міграційної служби України (ДМС), у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) або у центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс». Звернутися можна до будь-якого відділення, незалежно від місця постійної реєстрації, але лише на підконтрольних Україні територіях і там, де немає активних бойових дій.

Під час візиту до вищезгаданих структур із собою слід мати заяву про втрату паспорта, ідентифікаційний код, чеки про оплату адміністративного збору або штрафу, якщо цього вимагає законодавство, а також інші документи за потреби (наприклад, свідоцтво про шлюб).

Що стосується вартості оформлення паспорту, як і раніше, отримати його безоплатно можуть лише українці, які одержують цей документ вперше по досягненні 14 років. У випадку повторного оформлення доведеться сплатити адміністративний збір.

Нетермінове оформлення ID-картки в органах ДМС коштує 372 грн. (виготовлення впродовж 20 робочих днів). Термінове (протягом 10 робочих днів) – 498 грн. У «Паспортному сервісі» відповідна послуга вартує 852 грн. (нетерміново) і 978 грн. (терміново). Штраф за втрачений паспорт передбачений у розмірі від 17 – до 51 грн.

У зв’язку із воєнним станом у виготовлені документів можуть бути затримки, тож у міграційній службі просять ставитися до ситуації з розумінням.

Якщо у вас закінчився термін дії закордонного паспорта, його можна продовжити на 5 років в органах міграційної служби. Оформити документ можна як у відділеннях ДМС, так і в ЦНАПах та «Паспортному сервісі». Відповідна послуга коштує 733 грн. (нетермінове виготовлення).

З 23 травня уряд дозволив одночасно оформляти ID-картку і закордонний паспорт. Вартість такої послуги для українців, які відновлюють або обмінюють внутрішній паспорт – 1105 грн (у разі оформлення протягом 20 робочих днів) і 1583 грн. (у разі термінового оформлення протягом 7 робочих днів).

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info