Відновлення Посад-Покровського припинилося – немає фінансування

0
471
Фото: "МОСТ"

Торік Посад-Покровське Чорнобаївської громади стало учасником програми комплексної відбудови. Нині ж у селі змін не відчули, бо ніхто не відновив знищену інфраструктуру. Держава обіцяла відбудували 130 будинків, але це – також не зробили. Про це повідомило видання «МОСТ».

Протягом кількох останніх тижнів ніякі відновлювальні роботи у Посад-Покровському не ведуться, а будівельну техніку звідси вивезли.

У будинку пенсіонерки Лідії Григорівни були вибиті вікна та пошкоджений дах, який волонтери перекрили шифером. Згодом вони і вмовили жінку подати заявку на участь у держпрограмі.

Фото: “МОСТ”

Будівельники зняли шифер з покрівлі її житла та більше нічого не робили. Одного разу під час дощу пенсіонерці залило усю веранду. Коли продовжиться ремонт будинку – невідомо.

«Нічого не кажуть. Немає грошей. Навіть нічого не обіцяють. Там може через тиждень-два… нічого не кажуть. Вже всередині стеля попадала. Вікна я вже сама купила, не знаю чи повернуть мені гроші за них. Все, що протягом життя збирала на похорон – віддала, а тепер молю Бога, щоб пожити, знову назбирати. Але не знаю, чи зберу, бо мені вже 86 років…», – розповіла Лідія Григорівна.

У пані Любові у будинку немає покрівлі та стелі, сиплються стіні від дощу, порвалась плівка, що накривала оселю, поступово руйнуються меблі. Жінка лише нещодавно зареєструвалась у програмі, оскільки довго збирала документи. Вона не знає, коли почнеться відновлення її будинку.

Фото: “МОСТ”

«Нічого не кажуть. Що в моїх силах роблю, та і все. Дали ось будку (показує на модульний будиночок, який стоїть поряд із пошкодженим будинком)», – повідомила пані Любов.

Один з волонтерів вважає, що програма є корупційною та створеною лише для піару. Будинок чоловіка був зруйнований внаслідок удару з танка. Ремонтом свого житла він займається самостійно.

Фото: “МОСТ”

«Є будинки не сильно побиті, то люди подались на цю програму і залишились без нічого. В сусідньому селі люди вже отримали сертифікати, а тут…навіть воду досі не зробили. Ото американці (волонтери) – їм спасибі велике, а так нічого хорошого. Дуже багато крадуть…дуже», – поділився своєю думкою волонтер.

За словами голови Державного агентства відновлення інфраструктури Мустафи Найєма, Уряд не ухвалив постанову про виділення грошей на експериментальний проєкт відбудови Посад-Покровського. Після того, як затвердять нового міністра інфраструктури, це питання знову буде розглядатись.

Також у селі досі немає води. Тут завжди були проблеми з водопостачанням, що погіршились внаслідок бойових дій. Державне агентство відновлення пообіцяло збудувати новий водогін. У грудні 2023 року у селі вирили траншеї, проклали труби, однак на цьому роботи закінчились.

Фото:”МОСТ”

Технічною водою мешканців Посад-Покровського забезпечують свердловини. Питну воду раніше привозили безкоштовно, але перестали.

Доставкою води до села Агентство відновлення не займається, тому цю проблему необхідно вирішувати самим мешканцям населеного пункту.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь