Відбудова Правдиного триває: хто допомагає місцевим мешканцям?

0
367

У Правдиному триває відбудова приватних осель, зруйнованих внаслідок ворожих обстрілів. Йдеться про будинки, в яких пошкоджені дахи, вікна та двері. Таких у старостаті – 380. Ще 44 оселі, на жаль, повністю зруйновані.

Як розповідає староста Правдинського округу Білозерської громади Любов Шевченко, наразі відновлюють будинки, пошкоджені частково. Капітальний ремонт осель здійснюють полтавські спеціалісти, в рамках програми “Пліч-о-пліч”.

Окрім того, у відбудові помешкань правдинцям допомагає програма Угорської Екуменічної Служби Допомоги. Наразі організація надає вже другий транш для ремонту зруйнованих будинків. Правдинці, яким затверджують заявки, отримують сертифікати на 40600 грн на домогосподарство. На ці кошти можна закупити будматеріали. Ремонт осель здійснюють будівельники від Угорської Екуменічної Служби Допомоги.

“Наприкінці робіт проходить перевірка, як були використані кошти і що на них зробили. Взагалі діє суворий відбір на надання допомоги – можуть обрати десь 25 відсотків претендентів”, – розповідає Любов Шевченко.

Також у старостаті працювала програма відбудови від “Людина в біді”. Спеціалісти організації проводили перевірку заявок і надавали кошти на відновлення, в залежності від ступеню пошкодження житла.

Не забувають про Правдине й волонтерські організації, говорить Любов Василівна.

“Приїздять до нас часто волонтери і херсонські, і з інших областей України, гарні продуктові набори привозять, ми задоволені.
Також військові капелани надавали нам допомогу. На знак вдячності за підтримку правдинці  випікають хлопцям на фронт пиріжки, рулети, роблять всілякі м’ясні вироби, щоб наші захисники домашнім посмакували”, – говорить староста.

Правдине звільнили 9 листопада 2022 року. На той момент у селі проживало 189 осіб. Наразі в населеному пункті мешкає 600 осіб, тоді як до війни – понад півтори тисячі людей…

Фото – Суспільне

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь