Сб, 15 Бер 25
14.5°C

Від початку Великої війни на Херсонщині загинуло 39 дітей

Тетяна Мороз 04 Березня, 2025

На Херсонщині з лютого 2022 року від воєнних дій загинуло 39 дітей. Загалом постраждало 299 неповнолітніх, з яких 190 були травмовані.

Про це повідомили в “Укрінформі”.

Більшість воєнних злочинів проти дітей пов’язані з насильницькими діями російських військових. Йдеться про невибіркові обстріли, в результаті яких загинули та травмовані неповнолітні, пошкоджена цивільна інфраструктура дитячих закладів, також це примусова депортація дітей на територію РФ або на ТОТ. На жаль, є факти умисного вбивства дітей, позбавлення їх волі, випадки сексуального насильства, пов’язаного із війною.

Наразі за процесуального керівництва органів прокуратури області до кримінальної відповідальності за злочини проти дітей притягаються шестеро військовослужбовців ЗС РФ та представників підконтрольних їм збройних формувань. Зокрема:

  • справа про вбивство окупантами у квітні 2022 року у Правдиному неповнолітньої дівчини. Вона загинула разом із шістьма дорослими працівниками агрофірми, будинок з тілами росіяни підірвали. До суду скерували обвинувальний акт щодо командира підрозділу морської піхоти Чорноморського флоту ВМФ ЗС РФ.
  • Справа командира 8-го артилерійського полку берегової оборони 22 армійського корпусу берегових військ Чорноморського флоту ВМФ РФ. За його наказом окупанти обстріляли 24 грудня 2022 року середмістя Херсона, серед постраждалих були діти.
  • Оголошена також підозра військовослужбовцю 25-го окремого гвардійського полку спеціального призначення ЗС РФ, який вчиняв сексуальне насильство щодо жінки та її доньки влітку 2022 року.

Як розповів заступник керівника Херсонської обласної прокуратури Андрій Коваленко, правоохоронці розслідують факти мілітаризації дітей на тимчасово окупованих територіях Херсонщини, примусу до вступу у парамілітарні формування РФ. На даний час відкрито три кримінальних провадження саме за цими фактами. Також він зазначив, що один із найсерйозніших злочинів, які розслідуються, – це депортація чи насильницьке переміщення дітей. Після 24 лютого 2022 року розпочаті 74 кримінальні провадження за такими фактами.

За словами Коваленка, окремо ведуться розслідування злочинної діяльності громадян України, які допомагали окупантам впроваджувати російські стандарти освіти. Зокрема, наразі до відповідальності притягуються 63 людини (саме за ч. 3 ст. 111-1 КК України). Щодо п’яти осіб обвинувальні акти направлені до суду в загальному порядку, стосовно 53-х – в порядку спеціального досудового розслідування (заочно). У чотирьох кримінальних провадженнях, в яких чотирьом особам повідомили про підозру, досудове розслідування триває.

Тетяна Мороз

Статті автора