25.3 C
Kherson
Понеділок, 22 Липня, 2024

Останні новини

Від мешканців Білозерської ОТГ чекають пропозицій щодо розмірів податків та зборів на 2022 рік

13 квітня 2021р. на сайті Білозерської селищної ради було оприлюднено проекти регуляторних актів  Білозерської селищної ради щодо встановлення ставок наступних видів податків:

  • «Про встановлення на території Білозерської селищної ради ставки єдиного податку та транспортного податку на 2022 рік»;
  • «Про встановлення туристичного збору та ставок туристичного збору на території Білозерської селищної ради на 2022 рік»;
  • «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Білозерської селищної ради на 2022 рік»;
  • «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відміне від земельної ділянки на території Білозерської селищної ради на 2022 рік».

Мета проектів – встановлення на території Білозерської селищної ради місцевих податків та зборів у відповідності до Податкового кодексу України та з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної  регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Проектом передбачено, що ставки єдиного податку у 2022 році будуть такими:

  • для першої групи платників єдиного податку для всіх видів господарської діяльності, передбачених для цієї групи, 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;
  • для другої групи платників податків єдиного податку для всіх видів господарської діяльності, передбачених для цієї групи, – 19 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Щодо транспортного податку, то згідно проекту «об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року» (примітка редакції: у 2021 р. – оподатковуються лише автомобілі вартістю понад 2 250 000, 00 грн ). У 2022р. пропонується встановити ставку податку з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування.

На території Білозерської селищної ради на 2022 рік проектом передбачено ставки та пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Так, «база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів».

У 2022 році згідно проекту пропонується встановити туристичний збір у розмірі  0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та  2 відсотка  – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення у місці проживання (ночівлі).

Із ставками земельного податку можна ознайомитися в проекті рішення.

Зауваження та пропозиції щодо проектів рішень будуть прийматися в письмовій формі до Білозерської селищної ради ради (вул. Свободи, 83, смт. Білозерка, чи електронною адресою: posbel@ukr.net) упродовж 30 календарних днів з дати оприлюднення на офіційному сайті.

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info