Пн, 20 Січ 25
2.7°C

Від фейків до можливостей: тренінг для жінок прифронтових громад Херсонщини

Lu Pohribna 08 Грудня, 2024

20-21 листопада в місті Миколаїв відбулися тренінги “Цифрова грамотність: безпека і можливості” для двох груп жінок та дівчат з прифронтових громад Херсонщини. Тематика тренінгу на сьогодні є гостро актуальною. Дезінформація, фейки та інформаційно-психологічні спецоперації (ІПСО) на фоні постійних обстрілів є частиною гібридної війни. Але водночас можливості соціальних мереж та онлайн роботи дозволяють просувати свій продукт, працювати дистанційно та адаптуватися до постійних змін життя.

Навчання провела Інна Бойко, тренерка та фасилітаторка зі спеціалізацією в стратегічних комунікаціях та управлінні змінами, інноваційних технологій в освіті та навчанні дорослих. 

Учасниці мали зовсім різний досвід, але це не завадило спільній роботі та навчанню. В мінігрупах кожна учасниця визначила індивідуальні цілі навчання і звичайно вони різнились залежно від попереднього досвіду та технічних навичок.

Тренерка допомогла учасницям закріпити знання щодо таких процесів: створення професійних бізнес-профілів у Facebook та Instagram, налаштування бізнес-акаунтів з комерційними функціями.

Достатньо часу приділили темам цифрової безпеки та захисту своїх акаунтів. Завдяки модулю «Цифрова безпека» учасниці освоїли та впровадили:

Налаштування двофакторної автентифікації на своїх акаунтах.

Створення надійних паролів та їх безпечне збереження.

Базові принципи захисту персональних даних.

Методи виявлення фішингових атак та шахрайських схем.

Налаштування приватності в соціальних мережах.

“Тренінг став чудовою нагодою не лише для самовдосконалення, а й для розширення кола знайомств з жінками, які підтримують одна одну на шляху до цифрової грамотності. Це була дійсно потужна атмосфера, де кожна з нас отримала корисні знання і натхнення для подальшого розвитку!” – розповідає учасниця Наталія.

“Я дізналася, як безпечно користуватися цифровими технологіями, ефективно шукати інформацію та розпізнавати фейки. Особливо корисними були практичні поради щодо захисту особистих даних і роботи з сучасними онлайн-інструментами. Це знання стануть у нагоді як у повсякденному житті, так і в професійній діяльності”, – поділилась враженнями учасниця Наталя.

Тренінг допоміг учасницям розвинути критичне мислення та уміння оцінювати небезпеки в цифровому просторі, обговорювати та знаходити спільні рішення, використовувати інструменти штучного інтелекту для створення контенту та генерації ідей.

Проєкт «Підвищення спроможності жінок Херсонщини» впроваджується ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” у партнерстві з International Alert за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва. 

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй