23.6 C
Kherson
Субота, 16 Вересня, 2023

Останні новини

Вічна пам’ять Герою України !

 Білозерка.info

30 липня 2018 року на 91-му році пішов з життя відомий трудівник – Герой України, Заслужений працівник сільського господарства України, Двічі Герой Соціалістичної Праці, почесний член Української академії аграрних наук, Голова ради приватно-орендного кооперативу «Зоря» Моторний Дмитро Костянтинович.
  Народився Дмитро Костянтинович в с. Розянчина Бобринецького району Кіровоградської області в сім’ї колгоспника. У 1932 році з батьками переїхав у с. Преображенку Чаплинського району, де перед війною закінчив 6 класів. Після закінчення Херсонського судномеханічного технікуму працював на Херсонському суднобудівельному заводі. З вересня 1953 року працював в Ушкальській МТС Верхньорогачицького району, де очолював механічну майстерню та паралельно навчався у Мелітопольському інституті механізації та електрифікації сільського господарства. У 1963 році Д. К. Моторний очолив колгосп ім. С. М. Кірова с. Чорнобаївки Білозерського району. Нині колишній колгосп, пройшовши стадію реформування на нових, приватних засадах, став приватно-орендним кооперативом «Зоря». Це господарство і зараз – одне із флагманів аграрної Херсонщини. Велику увагу Д. К. Моторний приділяв виробничій та соціально-побутовій сфері. У Чорнобаївці побудовано консервний цех, механізований тік, молокопереробний цех, фруктосховище, приміщення для утримання великої рогатої худоби, а також Палац культури, дитсадок, школу, спортзал, амбулаторію, пансіонат, газову та водопровідну мережі тощо.
  Д.К.Моторний протягом 55 років керівництва господарством завжди системно і наполегливо працював над розвитком землеробства, молочного і м’ясного скотарства. Дмитро Костянтинович вів систематичну цілеспрямовану роботу щодо підтримки і впровадження державних програм приватно-орендного кооперативу «Зоря».
  За самовіддану і сумлінну працю Дмитра Костянтиновича нагороджено орденами: Жовтневої революції (1971), Леніна (1966, 1975, 1986), князя Ярослава Мудрого V ст.  (1997) медалі: «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.» (1945), «Двадцять років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.» (1965), «50 років Збройних сил СРСР» (1970), «За доблесну працю: В ознаменування 100-річчя з дня народження В.І. Леніна» (1970), «Тридцять років Перемоги в Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.» (1975), «Ветеран праці» (1983), «Сорок років Перемоги в Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.» (1985), «П’ятдесят років Перемоги в Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.» (1995), «Маршал Советского Союза Жуков» (1997), «Шістдесят років Перемоги в Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.» (2005), Герой України (з вручення Ордена Держави (2002), званнями лауреата рейтингу «Золота фортуна», почесного члена Української Академії аграрних наук, Заслуженого працівника сільського господарства.
  За ініціативою Д.К. Моторного, який був великим шанувальником народної пісні, засновано міжрегіональний фестиваль хорового співу «Чорнобаївський заспів», а одна з пісень – «Покохайте поле», яку склав очільник кооперативу, – стала гімном фестивалю.
  Дмитро Костянтинович користувався великою повагою серед людей. У повсякденному житті він був виваженою, розсудливою та порядною людиною, турботливим батьком та дбайливим дідусем.
  З ним ми втратили видатну особистість, людину, яка протягом усього життя наполегливо працювала над розвитком землеробства, молочного і м’сного скотарства та поліпшенням соціального рівня населення на селі. Світла пам’ять, вічна пам’ять.

За матеріалами : Білозерська РДА

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info