Верховна Рада запровадила доплати для поранених військових

0
21

Українські парламентарії ухвалили закон, який передбачає запровадження доплат для поранених військових у розмірі 100 тисяч гривень у порядку, визначеному урядом та заборону відправляти на фронт ненавчених мобілізованих.

Про це повідомляє Судово-юридична газета.

За відповідне рішення проголосували 311 народних депутатів.

Як повідомив голова фінансового комітету Данило Гетманцев, закон передбачає законодавче закріплення виплати військовослужбовцям щомісячної додаткової винагороди під час дії воєнного стану:

  • які виконують завдання – від 30 000 до 100 000 грн;
  • які у звʼязку із пораненням зараховані у розпорядження відповідного командира – 20 100 грн;
  • строкової військової служби – 6 000 грн;
  • курсантам –2 350 грн;
  • інструкторам у військових частинах – від 15 000 до 30 000 грн;

Крім того, передбачені відпустки для військовослужбовців під час дії воєнного стану:

  • всім військовослужбовцям – частина щорічної відпустки 30 днів (зараз – 10 днів);
  • курсантам – канікулярна відпустка 10 днів зимова та 20 днів літня (зараз немає, у мирний час зимова – 15, літня – 30);
  • військовослужбовцям строкової служби – 30 днів (зараз немає, в мирний час – 10 днів);

Після дискусій депутати вирішили відмовитися від доплат поліцейським та рятувальникам (попередньо планувалося встановити їх у сумі від 10 до 100 тисяч гривень).

Водночас передбачені доплати для інструкторів. У першій версії проєкту їм пропонувалося доплачувати 10 тисяч гривень. Після доопрацювання мінімальний розмір доплат пропонується встановити у розмірі 15 тисяч гривень, а максимальний – у 30 тисяч гривень.

10 червня Верховна Рада України підтримала законопроєкт №9378 щодо відпусток військовим. Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, згідно нього військовим надається відпустка 30 днів + 10 днів за сімейними обставинами та з інших поважних причин. Відпустка може бути надана частинами тричі на рік за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців.

Фото: nta.ua

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь