15.3 C
Kherson
Субота, 23 Вересня, 2023

Останні новини

Вакцинація триває

З початку пандемії коронавірусну інфекцію виявили у 1926 мешканців Білозерщини, з них 48 осіб померли, на даний час хворіє 6 пацієнтів. Проте зменшення кількості хворих не свідчить про повну перемогу над небезпечним вірусом. За даними МОЗ, зараз Україна входить у третю хвилю пандемії, збудником якої в основному є декілька штамів коронавірусу, який характеризується високою контагіозністю, вражає осіб молодого віку та частіше викликає ускладнення у вигляді пневмоній, міокардитів, колітів, які призводять до обов`язкової госпіталізації. Основним профілактичним заходом є вакцинація від коронавірусної хвороби. Вакцинуватись чи ні – вибір за вами.

Від Астра Зенеки до Модерни

Кампанія зі щеплення від ковіду на Білозерщині розпочалася на початку березня. Наразі використовують наступні вакцини:

1. Астра Зенека (Astra Zeneca) – розроблена британсько-шведською компанією Astra Zeneca та Оксфордським університетом. Вакцина векторна на основі ослабленого вірусу шимпанзе, який доставляє інформацію про структуру білка коронавірусу. Ефективність вакцини становить 70%. Побічні дії: м`язовий біль, гіпертермія, біль на місці щеплення, головний біль. Зараз вакциною Астра Зенека ми щеплюємо другою дозою. Станом на 21.07.2021р. вакциновано 2820 осіб. Вакцина 10-тидозна, без розчинника, вводиться 0,5 мл внутрішньом`язово. Зберігається при температурі від +2 – до +8ºС.

2. Коронавак (Corona Vac) – вакцину створила китайська фармацевтична компанія Сіновак (Sinovac), спільно з біомедичним дослідницьким інститутом Butantan у Бразилії. Це цільновірусна інактивована івакцина, тобто коли вакцина потрапляє в організм, імунітет реагує не лише на спайковий білок, а на весь вірус. Тобто це класична вакцина, вірус спочатку вирощують на культурі клітини, а потім інактивують фрагменти інактивованого вірусу – це і є вакцина. Тобто це не осередок гену, а фрагменти вірусу. Ефективність такої вакцини становить близько 60%. Вакцина переноситься дуже м`яко, без виражених побічних ефектів. Лікарі рекомендують цю вакцину пацієнтам з імунодефіцитами, тяжкими хронічними хворобами, віковим групам населення 65+, також маломобільним групам. Вакцина однодозна. Вводиться 0,5 мл внутрішньом`язово, зберігається при температурі від +2 – до +8ºС. Сьогодні Коронаваком щеплено 988 мешканців Білозерщини.

3. Вакцина Комірнаті виробництва Pfizer/Bio N tech – створена німецькою фармацевтичною компанією Bio N tech разом з американським фармацевтичним гігантом Pfizer на основі рибонуклеїнових кислот (РНК-вакцина). Ця вакцина містить вірусну матричну РНК в ліпідній оболонці. Потряпляючи в організм людини, вона «вчить» клітини людського організму робити копії щитоподібного білка вірусу і виробляти антитіла. Вакцина шестидозна, розводиться розчинником. Ефективність вакцини становить 90%-95%. Для повного курсу вакцинації треба отримати дві дози, другу – через 21 день після першої. Станом на 21.07.2021 р. медичні працівники Центу ПМСД Білозерської селищної ради щепили Пфайзером 1746 осіб.

4. Вакцина Модерна розроблена американською компанією Модерна, також РНК-вакцина та діє аналогічно з вакциною Пфайзер. Повна вакцинація складається з двох доз, друга доза вводиться через 28 днів після першої. Флакони 15-тидозні, тобто, щоб відкрити флакон для проведення вакцинації необхідно зібрати 15 охочих вакцинуватись. Вакцина надійшла в лікувальні заклади області тільки 20 липня, щеплення препаратом Модерна зможуть і мешканці Білозерщини.

Як отримати щеплення

Вакцинацію здійснюють навчені медпрацівники нашого медичного закладу в семи пунктах щеплень та мобільні бригади в організованих колективах, вдома у пацієнтів. Перед проведенням щеплення вакцинованих оглядає медичний працівник, обов`язково збирає алергологічний анамнез, пацієнт заповнює інформовану згоду. Після щеплення пацієнти перебувають під медичним наглядом протягом півгодини. Мобільна бригада нашого медичного закладу виїздить в Центр вакцинації на ТРЦ Фабрика, де щеплює всіх бажаючих вакцинами Коронавак, Пфайзер, а зараз ще й Модерною.

В центрі вакцинації населення в середньому за один день роботи медичні працівники мобільної бригади щеплюють 150-200 осіб. Записатись на вакцинацію можна в кожній амбулаторії нашого закладу:

 • Білозерська лікарська амбулаторія – 0669097699
 • Станіславська лікарська амбулаторія – 0669097698
 • Дар`ївська лікарська амбулаторія – 0669097697
 • Чорнобаївська лікарська амбулаторія – 0669097683
 • Киселівська лікарська амбулаторія – 0997357904
 • Велетенська лікарська амбулаторія – 0997357898
 • Посад-Покровська лікарська амбулаторія – 0669097736
 • Миролюбівська лікарська амбулаторія – 0669097762
 • Токарівська лікарська амбулаторія – 0660522941

Також записатись на вакцинацію можна у свого сімейного лікаря та на фельдшерських пунктах.

Згідно з Дорожньою картою вакцинації, затвердженої МОЗ, відкрито п`ятий етап щеплення, тобто всі бажаючі при відсутності у них протипоказань, можуть вакцинуватися у наших лікувальних закладах.

Протипоказання до вакцинації від коронавірусної інфекції: тяжкі алергічні реакції в анамнезі, підвищення температури тіла вище 38 С на момент щеплення. Особам, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, можна відтермінувати вакцинацію до 6-ти місяців, але якщо є бажання вакцинуватись, то щеплення можна зробити через місяць.

У першій черзі

Якщо необхідно отримати рутинну вакцинацію (наприклад, щеплення проти правця та дифтерії), то розрив між рутинною вакцинацією і вакцинацією від коронавірусу має бути не менше двох тижнів.

Обов`язково мають бути вакциновані пацієнти з хронічними хворобами, які мають високий ризик ускладнень від коронавірусної хвороби, пацієнти із соціальної групи ризику (медичні працівники, освітяни, працівники органів місцевого самоврядування, депутати всіх рівнів, працівники поліції, прокуратури, судових органів та ін.), тобто особи, які в процесі своєї діяльності контактують із великою кількістю населення.

З цього тижня можуть вакцинуватися всі бажаючі. 

Організовані колективи можуть записатися на вакцинацію від коронавірусної хвороби через контакт-центр МОЗ.

Пам’ятайте, що вакцинація захищає від важких та смертельних ускладнень коронавірусної хвороби. Вакцинована людина може захворіти, але перенести коронавірус у легкій формі. Протягом усієї кампанії з вакцинації від ковіду тяжких ускладнень не було.

Шановні мешканці Білозерщини, зупинити пандемію коронавірусної хвороби можна тільки в тому випадку, якщо вакцинуються як мінімум 70% дорослого населення. Дякую медичним працівникам закладу за виконану роботу з вакцинації населення, за їх активність та ентузіазм. Бажаю всім міцного здоров`я, зберегти яке допоможе вчасне щеплення! З повагою Ірина ЧОРІ, головний лікар ЦПМСД

Ситуація щодо вакцинації населення по об`єднаним територіальним громадам станом на 20.07.2021 р.

 • Білозерська ОТГ: кількість дорослого населення, яке може вакцинуватись – 17565, кількість вакцинованих двічі – 650 чол., відсоток вакцинованих – 3,7%.
 • Станіславська ОТГ: кількість дорослого населення, яке може вакцинуватись – 8307, кількість вакцинованих двічі – 460 чол., відсоток вакцинованих – 5,5%.
 • Чорнобаївська ОТГ: кількість дорослого населення, яке може вакцинуватись – 12209, кількість вакцинованих двічі – 331 чол., відсоток вакцинованих – 2,7%.
 • Дар`ївська ОТГ: кількість дорослого населення, яке може вакцинуватись – 10180, кількість вакцинованих двічі – 305 чол., відсоток вакцинованих – 2,9%.

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info