В Україні запровадять нову систему індексації пенсій

0
259

У 2024 році в Україні у січні, березні та липні проведуть індексацію пенсій, а також введуть бальну систему.
Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Виплати перерахують більшості пенсіонерів. Також в Україні почне діяти бальна система. Завдяки нововведенням ті, хто мають однаковий страховий стаж, але виходили на пенсію у різні роки, більше не будуть отримувати різну суму. За кожен місяць сплати страхового внеску або роботи держава вирахує співвідношення між зарплатою, яку отримала людина, та середнім розміром зарплатні.

“Якщо отримаємо суму на рівні середньої зарплати, людині буде нараховано 10 балів. Якщо сума більша, то 11−12 балів. Або відповідно менший бал. Тобто пропорційно”, – зазначила міністерка соцполітики.

Кожен українець отримає унікальну кількість балів. Завдяки цьому щороку буде проводитись більш точна індексація пенсії.
У 2024 році значного підвищення виплат очікувати не варто, оскільки на це необхідно витратити 300 млрд грн, а держава виділила всього 100. Більше всього уваги звертатимуть на пенсіонерів, у яких найменші пенсії – таких близько 60%.

  • У семи громадах Херсонщини працюватимуть мобільні ЦНАПи. Для їх облаштування Швейцарія передала Україні сім автомобілів.  Мешканцям віддалених міст і сіл, зокрема переселенцям, особам з інвалідністю, маломобільним та літнім людям, більше не доведеться їздити в інші населені пункти, щоб отримати необхідні сервіси.
  • У період з січня по листопад 2023 року до місцевих бюджетів Херсонської області надійшло 2466,2 млн грн податкових платежів. З податку на доходи фізосіб регіон отримав 2091,2 млн грн, з єдиного податку – 257 млн грн, а з майнових податків – 83,2 млн грн.
  • На Херсонщині почне працювати пересувний мобільний підрозділ Ощадбанку на базі авто. У ньому є супутниковий зв’язок, сигналізація та тривожні кнопки. Автівка повністю броньована.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь