25.9 C
Kherson
Вівторок, 25 Червня, 2024

Останні новини

В Україні хочуть ввести штрафні бали для водіїв

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт про нарахування штрафних балів для водіїв за порушення правил дорожнього руху. Як тільки водій “назбирає” 12 балів, то дію водійського посвідчення буде призупинено. Для тих, хто перебуває за кермом менше року, така санкція вводиться вже після восьми пунктів.

Проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України щодо впровадження обліку штрафних балів за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” № 6502 від 05.01.2022  внесли в Раду народні депутати з фракції “Слуга народу”.

У 2015 році нардепи вже намагалися втілити дану ідею в життя, але ініціатива так і не запрацювала. Тож, зараз маємо покращений та доповнений законопроєкт, яким передбачається запровадження системи нарахування штрафних балів за порушення правил дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі.

Штрафні бали є величиною, встановленою Законом з метою визначення співвідношення між ступенем суспільної небезпеки окремих адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та з метою прийняття обґрунтованого рішення про тимчасове зупинення дії посвідчення водія і повторного проходження повного курсу навчання за відповідними програмами водіями, які вчинили певну кількість таких правопорушень.

Законопроектом передбачено, що порушення Правил дорожнього руху будуть оцінюватися в діапазоні від одного до п’яти штрафних балів:

  • 1 бал – не пристебнутий ремінь безпеки, перевезення дітей без автокрісла;
  • 2 бали – Брудні номери, перевищення швидкості на 20 км/год та більше, проїзд на «червоний»;
  • 3 бали – Значні порушення правил дорожнього руху, зупинка на смузі для громадського транспорту;
  • 5 балів – перевищення швидкості на 50 км/год, створення аварійної ситуації.

Якщо за рік таких балів накопичилося 12 і більше, то посвідчення водія стає недійсним. Рішення про це ухвалює спеціальний уповноважений Нацполіції. Щоб повернути права, водієві потрібно буде заново пройти навчання, скласти теоретичний та практичний іспит.

Для малодосвідчених водіїв умови пропонується зробити ще жорсткішими — для тих, хто отримав права менше року тому, посвідчення блокуватимуть при наборі 8 штрафних балів.

Передбачається, що кожні 365 днів накопичені бали обнулятимуться. Якщо водій-порушник сів за кермо з тимчасово призупиненим посвідченням, то штраф становитиме 3400 грн.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info