6.2 C
Kherson
П’ятниця, 1 Березня, 2024

Останні новини

В Україні буде відкрито 100 нових притулків для потерпілих від домашнього насильства

Про це, 25 листопада, в міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок, говорили Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина разом із Першою Леді Оленою Зеленською під час виставки «Річ у тім…» у рамках щорічної міжнародної акції «16 днів проти насильства». Ця виставка про історії людей, які постраждали від домашнього насильства і звернулися до Національної поліції за допомогою.

“Річ у тім, що проблема домашнього насильства з’явилася не у 2020. А пандемія коронавірусу ще й підкреслила цю проблему та вивела її у трійку “лідерів” після світової економічної кризи та боротьби із вірусом в Україні. Домашнє насильство досі замовчується, але ми об’єднали свої зусилля на найвищому рівні, щоб усі постраждалі від нього, знайшли захист і отримали всю необхідну допомогу. У рамках реалізації державної політики запобігання та протидії домашньому насильству і завдань, визначених в Указі Президента щодо питань боротьби із домашнім насильством, який був нещодавно підписаний, ми будемо нарощувати ці зусилля, щоб наші громадяни були впевнені: у разі необхідності кожен і кожна отримають всю необхідну допомогу та захист”, – сказала Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр наголосила, що цьогоріч питання боротьби з домашнім насильством знаходиться на найвищому порядку денному у країні завдяки окремій увазі Президента України Володимира Зеленського, Першої Леді Олени Зеленської, а також Кабінету Міністрів України та, зокрема Міністерства внутрішніх справ: “Кожен громадянин України має право на захист, безпеку, дотримання своїх прав. Ми нарощуємо спільні зусилля, щоб запобігати проявам насильства, як неприпустимого і ганебного явища. Але наша першочергова увага спрямована на допомогу тим, хто страждає від домашнього насильства або є його свідком.

Ольга Стефанішина також зазначила, що держава приділяє додаткову увагу будівництву нових та модернізації вже існуючих центрів допомоги постраждалим від домашнього насильства. Зокрема, наразі Уряд запланував створення 450 додаткових служб підтримки для постраждалих осіб.

“Притулки в Україні повинні бути європейського зразка та стандарту. Щоб людина, яка постраждала від кривдника вдома, могла одразу у притулку отримати якісну кваліфіковану допомогу. Для цього ми розробляємо єдині стандарти для спеціалізованих закладів, що надають допомогу постраждалим від домашнього насильства відповідно до кращих європейських практик”, – зазначила Віце-прем’єр-міністер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info