В Олександрівці відкрили бібліотеку, розміщену у модульному будиночку

0
254

21 жовтня офіційно відкрила свої двері для читачів відновлена сільська бібліотека в Олександрівці. Модульний будиночок, в якому наразі розміщується книгозбірня, надали представники релігійної громади Церкви Христа Спасителя (Херсон).
Про відкриття, виклики та перспективи розвитку бібліотеки нашому виданню розповіла керівниця закладу Світлана Пекалюк.

Фото Олега Марчука

“Восени 2021 року нашій бібліотеці, яка завжди була однією з найкращих у районі, виповнилося 66 років. Під неї спеціально облаштували окрему будівлю. Я пропрацювала тут 45 років”, – ділиться пані Світлана.

Фото Олега Марчука

Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, Олександрівська книгозбірня продовжувала обслуговувати читачів у штатному режимі. Місцеві мешканці приходили сюди не лише за літературою, а й обговорити останні новини.  Коли ситуація в насаленому пункті загострилася, люди почали поступово виїжджати.

“Можна було закрити і бібліотеку, та читачі, які не виїхали, приходили сюди, щоб втамувати страх війни читанням чи просто спілкуванням. Після 10 березня бібліотека запрацювала за скороченим графіком, а потім перейшла на обслуговування читачів похилого віку вдома і на телефонне обслуговування”, – каже керівниця закладу.

Згодом, після 15 діб переховування у підвалі, виїхати довелося і пані Світлані.

На жаль, на початку квітня 2022 року Олександрівська бібліотека-філія Станіславської ПБ була повністю знищена російськими окупантами.
Після звільнення правобережної Херсонщини директорка бібліотеки повернулася додому. На щастя, її читачі не втратили цікавості до літератури, почали обмінюватися своїми книгами та взятими до війни у бібліотеці.

“Згоріло все: фонд, який щорічно оновлювався завдяки виділенню коштів з сільського бюджету, новітня апаратура, ляльковий театр, старовинні речі, одяг, картини… Від рук російських варварів загинуло четверо читачів.
Але сьогодні з’явилася надія на відновлення бібліотеки.
За ініціативи юної волонтерки бібліотеки Іванни Хильченко було оголошено великий збір макулатури, щоб при першій можливості на виручені кошти можна було придбати літературу для потреб читачів. Січеславська “Просвіта” допомогла з дитячою літературою”, – радіє пані Світлана.

Але приміщення у книгозбірні не було… Та світ не без добрих людей. Завдяки допомозі релігійної громади Церкви Христа Спасителя, релокованої на Івано-Франківщину, 21 жовтня в Олександрівці відкрилася оновлена бібліотека. Поки що вона розміщена у модульному будиночку, але із сучасними меблями, стелажами, дитячою літературою, ноутбуками та проектором. Є велика кількість ігор, до яких з радістю долучаються місцеві дітлахи.

Фото Олега Марчука

“Сільська рада нам допомагає: замовили деякі меблі, з понеділка займуться проведенням електрики та Інтернету.
Колишня директорка Станіславської бібліотеки, відома херсонська журналістка та письменниця Альона Маляренко подарувала бібліотеці ноутбук і принтер”, – розповіла пані Світлана.

Наразі треба вирішити головну проблему – поповнити книжковий фонд бібліотеки.
Світлана Пекалюк дуже сподівається, що й у цій справі на допомогу прийдуть небайдужі.

Дорогі читачі, якщо ви маєте можливість допомогти Олександрівській бібліотеці з літературою, надсилайте книжки на адресу 750051 с. Станіслав Укрпошта. Контактна особа Світлана Іванівна Пекалюк, тел. 0962583404

Олена Бджола

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь