27.8 C
Kherson
Неділя, 1 Жовтня, 2023

Останні новини

В Музиківській та Станіславській ОТГ стартував проект “Посилення правових можливостей об’єднаних громад”

 Білозерка.info

В листопаді 2017р. стартував проект “Посилення правових можливостей об’єднаних громад“, в якому приймають участь дві об’єднані громади Білозерського району – Музиківська та Станіславська.

07 грудня в Музиківській сільській раді відбувся круглий стіл, учасники якого обговорили нові напрями співпраці громадської організації з сільською радою у 2018 році.

Так, в рамках проекту планується посилити інституційну спроможністьорганів місцевого самоврядування у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги згідно стандартів, розробити нормативно-правову базу на місцевому рівні, яка б регламентувала виконання отриманих повноважень у сфері контролю за дотримання трудового законодавства, підвищити рівень правосвідомості населення у сфері захисту трудових прав у 7 громадах, які входять до складу Музиківської та Станіславської ОТГ.

У співпраці з сільськими радами та із залученням підприємців, заплановане проведення спільних локальних круглих столів в громадах для вироблення нормативно-правової бази, яка б регламентувала здійснення контролю за дотриманням трудового законодавства.

Для забезпечення надання безоплатної первинної правової допомогизгідно стандартів будуть створені робочі групи за участі депутатів місцевих рад та представників громади, які разом з юристами Офісу Мережі правового розвитку будуть здійснювати моніторинг якості наданої допомоги та розробляти відповідні рекомендації.

Також буде здійснюватися юридичний супровід сільрад щодо впровадження системи безоплатної правової допомоги (далі – БПД).

В ході проекту в громадах буде проведено інформаційну кампанію щодо захисту трудових прав громадян та доступу до БПД. Для представників старшокласників, найманих працівників, підприємців, депутатів будуть проведені тренінги та семінари щодо трудового законодавства, повноважень ОМС у сфері контролю за його дотриманням. Учасники круглого столу неодноразово  наголошували на актуальності та необхідності проведення таких заходів.

В рамках даного проекту продовжуватиме свою роботу стаціонарна приймальня Офісу Мережі правового розвитку в смт.Білозерка, де громадяни можуть отримати безоплатну правову допомогу – консультація, роз’яснення законодавства, надання допомоги у складанні документів, підготовка документів для подання в місцевий центр з надання БВПД.

Також під час круглого столу було обговорено питання про супровід місцевих підприємців щодо легалізації праці найманих працівників, що в подальшому призведе до надходжень податків в місцевий бюджет Музиківської ОТГ.

І, насамкінець, представники сільради відмітили позитивні тенденції та можливості спільної роботи з ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”.

Даний захід відбувся за фінансової підтримки Міжнародний фонд “Відродження”в рамках проекту “Посилення правових можливостей об’єднаних громад”.

Наталя Юшко, керівниця проекту

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info