28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

В економіку Білозерського району залучено 200 млн доларів

 Білозерка.info

21 березня, на території Білозерського району біля села Олександрівка відбулось урочисте відкриття будівництва нової на Херсонщині вітрової електростанції ТОВ «Дніпро-Бузька вітрова електростанція».

 Білозерка.info

Дніпро-Бузька вітрова електростанція, розташована на Півдні України, матиме загальну потужність 110 МВт і складатиметься з 25-ти турбін. Для її будівництва буде вбито близько 4 тисяч паль. 
Інвестором проекту виступають компанії Akuo Energy (провідна французька компанія у сфері відновлювальної енергетики, яка займається розвитком, фінансуванням, будівництвом та експлуатацією електростанцій на відновлюваних джерелах енергії) та Greenworx Holding (Королівство Бельгія). Головний інвестор проекту – Том Хенсон.
Запланований обсяг інвестицій становить 200 млн доларів. Завдяки будівництву вітрової електростанції буде створено 40 нових робочих місць.
З метою супроводження та реалізації даного проекту розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 15 листопада 2017 року № 876 було створено робочу групу за участі керівництва ОДА та представників територіальних органів влади.
«Є стратегія об’єднання енергетичного ринку України та Європейського Союзу саме заради створення потужних станцій альтернативної енергетики, яка реалізується шляхом прийняття Урядом відповідних рішень. Будівництво Дніпро-Бузької вітрової електростанції є гарним прикладом ефективного менеджменту на обласному й місцевому рівнях, що дозволяє збільшувати місцеві бюджети й направляти кошти в громади на розвиток інфраструктури. Це частина шляху України до Європи!», – зазначив у своєму виступі голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв і відмітив роботу над цим проектом голови Білозерської райдержадміністрації та Олександрівського сільського голови.
В свою чергу, Віктор Романов, голова Білозерської районної державної адміністрації додав, що два з половиною роки тому з’явилася віра в те, що проект буде реалізований, хоча майже половина мешканців Олександрівки сумнівалися у цьому.
«Ще тільки на етапі будівництва проект дає 10 відсотків коштів Олександрівському бюджету – це 200 тисяч гривень на рік і це тільки початок», – звернув увагу Віктор Романов.
Керівник генеральної підрядної компанії з будівництва вітрової електростанції «Дніпро-Бузька вітрова електростанція» Олександр Харьков пишається тим, що саме українська компанія перемогла у загальноєвропейському тендері на будівництво даного проекту. Він побажав постійного вітру майбутнім експлуататорам електростанції, її сталої роботи на повну потужність, прибутків і відповідної сплати податків у бюджети всіх рівнів.

Після виступу почесних гостей відбулось урочистий початок будівництва ВЕС з традиційним перерізанням стрічки.

Будівництво вітрової електростанції «Дніпро-Бузька вітрова електростанція», починаючи з сьогоднішнього дня триватиме протягом 15-ти місяців.

Джерело: Херсонська ОДА

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info