27.6 C
Kherson
Субота, 30 Вересня, 2023

Останні новини

В Білозерці відкрився центр інтелектуального розвитку SMARTUM

 Білозерка.info

В Білозерці відкрився центр інтелектуального розвитку SMARTUM. Про секрети ментальної арифметики, методику викладання, таланти, які вона розкриває і те, чому заняття нею є чудовою інвестицією у майбутнє дітей, розповідає Олександр Василенко, тренер з ментальної арифметики у Білозерці.

Що таке ментальна арифметика?

Це програма розвитку розумових здібностей і творчих задатків завдяки арифметичним обчисленням на рахівницях та ментально, тобто в уяві. Методика ментальної арифметики призначена для школярів від п’яти до шістнадцяти років. Вона заснована дві тисячі років тому і зараз працює в 52 країнах світу. Це японська методика розвитку інтелектуальних здібностей дитини за допомогою обчислень на спеціальних рахівницях “соробан”, інша назва “абакус”.

 Білозерка.info

Що таке абакус?

Абакус має прямокутну раму, яка містить 13-31 спицю, на кожній з яких нанизано по 5 кісточок, розділених поперечною планкою. Над нею знаходиться одна кісточка, яка позначає “п’ятірку”, а під нею — 4 кісточки, що позначають одиниці. Пересувати кісточки необхідно тільки двома пальцями — великим і вказівним. Рахунок на соробані починається з першого правого ряду. Він позначає одиниці. Ряд, що знаходиться ліворуч, — десятки, наступний — сотні і т. д. Роблячи дії з числами ментально, діти уявляють собі абакус і за секунди додають, віднімають, множать і ділять будь-які числа — хоч тризначні, хоч шестизначні. Спочатку учні отримують навички рахунку посередньо на соробані, перебираючи пальцями кісточки. Потім кожна навичка переноситься у ментальну сферу, і учні рахують на уявному абакусі. З кожним наступним заняттям складність прикладів зростає, і учні знову відпрацьовують фізичну навичку обрахунку та ментальний. Після формування стійкої навички з усного рахунку діти без проблем можуть виконувати арифметичні дії, розповідаючи при цьому віршик або присідаючи.

Ментальна арифметика – це коли ви дуже швидко рахуєте усно, тобто подумки і без жодних калькуляторів. 

Центр інтелектуального розвитку Смартум пропонує усім охочим безкоштовний пробний урок. На ньому дитина зрозуміє, чи їй це цікаво. За більш детальною інформацією і для запису на пробний урок телефонуйте 050-318-54-33.

– Ми гарантуємо, що через три місяці навчання ваша дитина рахуватиме краще за вас, хоча перші результати будуть помітні вже через 6-8 тижнів. Таких результатів ми досягаємо завдяки використанню для навчання унікальної онлайн-платформи, – пояснює Олександр Василенко. – Усі матеріали, підручники, доступ до платформи включені у вартість навчання. Заняття відбуваються згідно графіку  – набір триває в групи за віком 5-7 років та 8-12 років. Обов’язковим є виконання домашніх завдань. Система заохочень, що діє в нашому центрі, спонукає дітей до постійних тренувань. До того ж є Всеукраїнський рейтинг учнів ментальної арифметики, а також конкурси, змагання та олімпіади. Призери отримують цінні подарунки. Наші центри знаходяться вже у 19 країнах світу, всього існує понад 800 центрів ментальної арифметики. А в Україні нараховується вже близько 180 центрів, у яких пройшли навчання майже 18000 громадян різного віку.

Для чого потрібна ментальна арифметика?

Суть і призначення курсів ментальної арифметики полягає в тому, щоб навчити дитину використовувати свої інтелектуальні резерви, розкрити її таланти, адаптувати до життя в соціумі, допомогти стати цілісною, самодостатньою особистістю.

Для досягнення таких глобальних цілей в ментальній арифметиці застосовуються найпростіші та ефективні засоби – регулярні тренування й мотивацію. Закріплення будь-якої звички потребує систематичного повторення певних дій. Так само діє ментальна арифметика: вправи з рахунку тренують мозок, підвищуючи якість і швидкість його роботи, розвивається мислення, інтелектуальні здібності.

Щоб ухвалити важливе рішення, батьки повинні зрозуміти, в чому суть ментальної арифметики. З її допомогою дитина зможе:

  • навчитися креативно мислити;
  • розвинути пам’ять, мислення, логіку і кмітливість;
  • проявити творчі здібності;
  • пришвидшити читання та запам’ятовування;
  • поліпшити успішність у школі;
  • лічити про себе об’ємні приклади.

Завдяки таким заняттям школяр зможе розвинути логіку і навчитися ментальному рахунку. Крім того, у дитини з’явиться інтерес до нових знань і умінь. На таких заняттях завжди цікаво і весело: велика частина занять побудована в ігровій формі, але це спеціальні вправи, таким чином дитина навчається граючись. Тут відбувається робота над посидючістю, уважністю, комунікацією, уявою та інтуїцією.

Які переваги ментальної арифметики?

Ментальна арифметика добре розвиває уяву, творчу жилку дитини, її мислення, пам’ять, дрібну моторику, уважність, посидючість. Заняття спрямовані на те, щоб водночас розвивалися обидві півкулі, що дуже важливо, адже традиційна підготовка дитини до школи розвиває тільки праву півкулю мозку.

Скільки часу знадобиться, аби навчитися ментальній арифметиці?

Вивчається ментальна арифметика в спеціальних школах. За весь період навчання дітям потрібно пройти від десяти до дванадцяти рівнів. Кожен такий рівень триває не більше чотирьох місяців. Заняття потрібно відвідувати один або два рази на тиждень. Вже через півтора року дитина зможе лічити про себе з 4- або 5-значними числами. Навчання проводиться за допомогою спеціального інструменту, який нагадує рахівницю, – абакус. Спочатку дітям потрібно навчитися працювати з ним, перебираючи кістки пальцями рук.

За весь період навчання потрібно освоїти 5 тем з курсу додавання та віднімання, що займає 10 місяців, та 9 місяців на курс множення та ділення. Якщо врахувати канікули, то навчання займає два навчальні роки. Навчатися краще одразу і на фізичній рахівниці, тобто рухаючи кісточки на абакусі. І ментально, тобто рухаючи кісточки на уявному абакусі.

З якого віку можна займатись?

Коли варто починати заняття? Чим раніше, тим краще. Найкращий час – 5-7 років, адже тоді наш мозок саме на етапі формування, отже, і процес навчання буде більш легким та ефективним, а результат засвоїться на все життя. Школи беруть у групи дітей від 5 до 16 років. У цьому віці дитина вбирає інформацію, як губка, і тому легко опановує методику навчання. Дорослій людині навчитися ментальному рахунку набагато складніше. Але з професійними педагогами навчання буде проходити якісніше, швидше та ефективніше.

Адреса Центру інтелектуального розвитку SMARTUM:

смт.Білозерка вул.Свободи 102, офіс 1 (будівля “Нової пошти”).

За більш детальною інформацією і для запису на пробний урок телефонуйте 050-318-54-33.

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info