21.7 C
Kherson
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Останні новини

В Білозерці відкрито фотогальванічну електростанцію потужністю 9 МВт

 Білозерка.info

12 червня на урочисте відкриття завітали інвестори, керівництво області та району, сільські голови Білозерського району,  депутати, а також місцеві мешканці.

Відкриваючи об’єкт, голова ОДА Андрій Гордєєв зазначив: «Ми розпочали активне пропагування області як території ефективної для використання енергії сонця та вітру, визначили стратегію для розвитку «зеленої економіки». Адже, будівництво сонячних електростанцій на Херсонщині – ще один важливий крок до забезпечення національної енергетичної незалежності всієї України».

Після урочистої частини перший заступник директора ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» – компанії-підрядника будівництва Юрій Таранюк провів екскурсію по електростанції та розповів, що ця станція не нашкодить довкіллю і зможе забезпечити електроенергією 4000 родин: «Даний об’єкт є “продуктом” національного виробництва, все електротехнічне обладнання станції, окрім PV-панелей, вироблено в Україні. Плани керівництва області щодо запуску виробництва сонячних модулів свідчать про те, що будувати станції з майже 100% національною складовою стане цілком можливо”.

Зі своєї сторони Олександр Кірєєв, який представляв інвестора під час відкриття зазначив, що для інвесторів завжди важливі три речі для успішної реалізації проекту – це кліматичні умови, які на Херсонщині найсприятливіші своїми сонячними днями, це підтримка та співпраця з місцевою владою та підрядник, на якого можна покластись.

Враховуючи географічне розташування та сприятливі умови для розвитку альтернативної енергетики, Херсонщина є лідером серед регіонів України у цій сфері. Результатом співпраці місцевої влади та інвесторів є близько 52 МВт наземних сонячних електростанцій, встановлених на даний час в області. Лише за перший квартал 2017 року на Херсонщині побудовано 18 МВт сонячної генерації.

З кожним роком створення ФЕС збільшує частку альтернативної енергії в електроенергетиці України та дає можливість бути більш енергонезалежною державою, яка вміє ефективно використовувати власний ресурс.

Голова Білозерської РДА Віктор Романов вітаючи присутніх, повідомив, що райдержадміністрація спільно з сільськими радами району можуть запропонувати на даний час ще 7 потенційних майданчиків для розміщення об’єктів альтернативної енергетики та запросив інвесторів до співпраці.

Довідка

Електростанція займає площу 19,9 га, а загальна потужність встановлених сонячних панелей (фотоелектричних модулів) становить 9 МВт. ФЕС щорічно вироблятиме близько 14 млн кВт/год електроенергії, зменшуючи майже на 14 тис. тон за рік кількість викидів СО2 в атмосферу. Розмір інвестицій даного об’єкта склав близько 11 млн дол. США. ФЕС «Білозерка» є третьою станцією, побудованою компанією ТОВ “Ренджи Бершадь” в області з початку року.

За матеріалами веб-сайту Білозерської РДА

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info