28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

В Білозерці горить сміттєзвалище (ФОТО, ВІДЕО)

 Білозерка.info

Наш підрозділ вкотре залучався до гасіння загорання сміття на території полігону твердих побутових вдходів за межами смт. Білозерка. Гасіння загорання потребує значну кількість часу, оскільки шар сміття в деяких місцях сягає більше метра, та й потужної техніки, яка має можливість підїхати в будь-яке місце та розгорнути сміття в селищі не має тому рятувальники змушенні “заливати” горіння. Єдиним позитивним моментом є облаштування та встановлення неподалік штучного природного джерела МКП “Водограй”, що дає зекономити хоча б час на заправку пожежної техніки водою.

Білозерський районний сектор нагадує що спалення сухої трави, пластику і поліетилену – надзвичайно шкідливе не лише для нашого ЗДОРОВ’Я, але і для ДОВКІЛЛЯ.

Дим від спалювання містить найнебезпечніші отрути – ОКСИДИ АЗОТУ, СІРКИ, ФЕНОЛИ, токсичні ВУГЛЕВОДНІ, канцерогенний ДІОКСИН, не кажучи вже про сполуки СВИНЦЮ, РТУТІ і інших важких металів.

Спалювання пакетів та пластикової тари нічого окрім шкоди не приносить.
Температура вогнища недостатньо висока для повного згорання пластиків.
Щільний чорний дим від їх горіння містить канцерогенні речовини – ПОЛІАРОМАТИЧНІ ВУГЛЕВОДНІ. Гума, згораючи в кострищі, виділяє канцерогенні сполуки, сажу і ОКСИДИ СІРКИ, що викликають респіраторні захворювання. При горінні нейлону, поролону, багатьох синтетичних тканин і покриттів виділяються ЦИАНІДИ (солі синільної кислоти). А ПВХ-пластик (обрізки лінолеуму, кришки від пластикових пляшок, замінник шкіри, клейонка, ізоляція кабелю, іграшки, старі фломастери та ін.) при горінні виділяють не менше 75 високотоксичних речовин, у тому числі і ДІОКСИН. Діоксин відомий своїм величезним токсичним ефектом практично на усі органи людини.

За спалювання сміття чинним законодавством передбачений ЧИМАЛИЙ ШТРАФ у зв’язку із порушенням положень ст.50 Конституції України, ст. 9 та 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Згідно із ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушники законодавства притягуються до адміністративної відповідальності.

 Білозерка.info

 Білозерка.info

 

За матеріалами: Білозерський районний сектор ГУ ДСНС України у Херсонській області

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info