16.9 C
Kherson
Субота, 5 Жовтня, 2024

Останні новини

В бібліотеках району відбулися заходи в рамках обласної національно-патріотичної акції “Ми – українці”

В рамках обласної національно-патріотичної акції «Ми – українці» в бібліотеках району відбулися культурно-масові заходи для дітей та молоді.

В Дніпровській сільській бібліотеці для дітей молодшого шкільного віку  організували та провели спортивно-інтелектуальний захід з командотворення «Єднаймося, українці!». Діти об’єднувалися в команди, виявляли лідера та, виконуючи його настанови та поради, грали в спортивні ігри, виконували інтелектуальні завдання та розв’язували головоломки. Цей захід згуртував учасників, зробив їх однією сім’єю, бо для успішної країни необхідні дружні патріоти. Чим більше ми згуртовуємось, тим більше людям стає зрозуміло: дружня родина – сила держави.


Для відвідувачів пришкільного табору Дніпровською сільською бібліотекою було організовано та проведено інтелектуальну вікторину «Майбутні європейці». Під час заходу діти відповідали на питання про Європу, розгадували ребуси відповідної тематики та грали в інтелектуальні настільні ігри. Захід був спрямований на розвиток знань про Європу. Знайомилися з європейською музикою у виконанні оркестру Херсонського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М. Куліша під керівництвом Юрія Керпатенко у запису. Всі учасники заходу зробили висновок: українці – європейці, і, перш за все, повинні бути розвиненими, ерудованими, достойними патріотами своєї країни.

До Інгулецької сільської бібліотеки на захід «Познайомимось ближче з Європою» завітали хлопці з ФК «Інгулець». Відвідувачі книгозбірні мали нагоду долучитись до спільних цінностей, спільної історії всіх націй та народностей континенту, ознайомитись зі звичаями, традиціями, обрядами та національними стравами різних європейських країн, з цікавою багатожанровою літературою країн Європи – пірнути в невичерпне джерело духовної культури континенту.

Оспівуючи та прославляючи рідний край, Токарівська сільська бібліотека провела урок –презентацію «Рідний край: історія, факти» та приймала шанованих гостей – директора, Євгена Брикова, та оператора незалежного інформаційного агенства «Любимый Херсон». Вони працюють над створенням фільму про звільнення Херсонщини, в якому буде також інформація про Токарівку в роки Другої світової війни, на території якої був розміщений тимчасовий концтабір з військовополоненими, яких нацисти розстріляли. Тепер на цьому місці встановлено пам’ятник. Бібліотека надала архівні матеріали та фотоматеріали.
Для читачів бібліотекарі провели годину патріотичного виховання під гаслом «Твоя доля, СОЛДАТЕ, на незримій війні захищати від болю мирні ночі та дні…». На заході Абрамову Віталію Валентиновичу, молодшому сержанту, учаснику бойових дій, жителю с. Іванівка, Віктор Романов, голова Білозерської РДА, та Токарівський сільський голова О. Кузнєцова вручили відзнаку “Ветеран війни” і нагрудний знак. Віталій під час виконання бойового завдання в зоні антитерористичної операції на території Донецької області в районі населеного пункту Славне Мар’їнського району внаслідок обстрілу незаконними збройними формуваннями отримав важке поранення.
Для молодших користувачів організовували виставку, яка запросила юних читачів до подорожі по рідній країні, в доступній формі ознайомила з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.
За допомогою різних форм індивідуальної та масової роботи бібліотекарі намагаються розкривати питання історії українського народу, більше приділяти уваги популяризації та відродженню народних обрядів, традицій, звичаїв, свят.

До Новотягинської сільської бібліотеки завітала туристська група від КЗ «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради у складі вихованців гуртка «Пішохідний туризм» (керівник Юзвак М.А., заступник керівника Деревянченко І.О.), які здійснювали експедицію «Козацькими стежинами» південною межею колишньої Інгульської паланки часів українського козацтва. Основною метою експедиції був збір свідчень місцевого населення про залишки фортифікаційних споруд та можливі знахідки предметів матеріальної культури періоду XV-XVIII ст., а також ознайомлення молоді з історією та природою нижнього Подніпров’я. Завідуюча бібліотекою Л.Ю. Вовк розповіла дітям історію села та з такої приємної нагоди подарувала книгу «Новотягинка – моя маленька батьківщина», яку написала сама. Історія села була написана до 150-річчя від заснування.

З давніх-давен рушник відігравав значну роль в українській культурі. Жодна визначна подія в житті нашого народу не проходила без його участі. І на сьогоднішній день рушники не втратили свою актуальність, своє символічне значення. Користувачі Чорнобаївської сільської бібліотеки, завдяки етномандрівці «Рушники, що дарують надію», проведеної в рамках обласної національно – патріотичної акції « Ми – українці», мали змогу поповнити свої знання про рушник як оберіг, познайомилися з різними його функціями, традиціями, звичаями, обрядами, пов’язаними з рушником, віддали шану рідній країні, виклавши рушниками її назву.
На днях до Чорнобаївської сільської бібліотеки, в рамках акції «Від відомої мами – не з пустими руками», завітали незвичайні гості – діти нашої знаменитої землячки Юлії Бережко-Камінської – головної редакторки газети «Ірпінський вісник», члена Національної спілки письменників України, члена Міжнародної організації «Жінки за мир у всьому світі» з найдорожчим подарунком – збіркою поезії пані Юлії “Невідворотне”, яка так приємно пахне свіжою фарбою , а годинник на обкладинці наче нашіптує, що через хвилину, як тільки відкриється книга, станеться диво. Так що запрошуємо всіх охочих поринути в світ поезії!

Цього свята немає в жодному календарі. Та волонтери Олександрівської сільської бібліотеки щороку запрошують малечу на його святкування. Воно носить незвичну назву «Посвята в читачі». Разом з Королевою Книгою (Дудченко Ніка) маленькі відвідувачі бібліотеки на казковому тролейбусі здійснили цікаву та пізнавальну екскурсію Читай – містом.
Зупинившись на «Історичній» зупинці, діти познайомилися з істориками – дослідниками (Іващук Дарина та Агафонов Нікіта), які підготували для них презентацію «Як книга прийшла до людей». На зупинці «Цікавий алфавіт» дівчина Калинка (Наточій Оксана) запропонувала за описом впізнати букви та виправити помилки в загадках. Дітки на «відмінно» справилися з цим завданням. Зупинившись на зупинці «Українська», діти повинні були відгадати назву казки та ім’я дівчини, яка, завдяки своєму розуму та кмітливості, зуміла допомогти своєму батькові перехитрити пана. І з цим завданням вони добре справилися. Тому Маруся (Коваленко Юля) запропонувала їм пограти в гру «Склади прислів’я». Четвертою зупинкою була «Оселя казок». На ній діти познайомилися з добрим та мудрим чеським правителем Іржиком та його золотоволосою дружиною. (Агафонов Нікіта та Іващук Дарина), які запропонували їм гру «Клубок з казок».
А ось назву останньої зупинки, на якій зупинився тролейбус, не змогли прочитати не тільки діти, а й сама Королева Книга. Та вона знала, що назва зупинки носить ім’я дівчинки з китайської народної казки «Сором’язлива квітка». Та виявилося, що цю казку ще ніхто не читав. І тільки завдяки праці зі спеціальним шифром діти дізналися, що її імя – Лятосяна.
І, оскільки 2019 рік оголошено роком Китаю в Україні, Королева Книга була приємно вражена тим, що дітки знають і про прапор Китаю, і про Китайську стіну, і знають, навіть, назву його столиці. А ще Королева Книга розповіла дітям про особливу повагу до книги, яка панувала у Древньому Китаї, та про незвичайні правила поводження з нею.
Закінчивши подорож Читай –містом, Королева Книга побажала присутнім стати активними читачами сільської бібліотеки та прочитати багато – багато книг. А працівники бібліотеки традиційно пригостили своїх маленьких читайликів смачним тортом.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info