У колабораційній діяльності підозрюють Андрія Романова, який народився у Кізомисі та працював у херсонському ДСНС. Зрадник під час окупації пішов на роботу у незаконно створену пожежно-рятувальну частину. Йому загрожує до 10 років в’язниці.
Про це повідомив Офіс генерального прокурора.
48-річний колаборант народився у Кізомисі, проте проживав у Степанівці. До початку повномасштабного вторгнення він був заступником начальника 1 державної пожежно-рятувальної частини 1 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС у Херсонській області. Із посади його зняли 31 серпня 2022 року.
Після окупації Правобережжя Романов почав керувати “державною пожежно-рятувальною частиною Херсонського міського управління служби у справах ліквідації наслідків стихійних лих на території Херсонської області”. Фігурант виконував організаційно-розпорядчі функції, відвідував збори ДСНС, де агітував працівників співпрацювати з ворогом. Зрадник здійснював підбір кадрів, платив працівникам зарплатню у російських рублях.
Романову вручили підозру у ч.5 ст.111-1 КК України – колабораційна діяльність. Санкція статті передбачає ув’язнення на термін від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від 10 до 15 років із конфіскацією майна або без неї.
- Колишній староста Микільського та Понятівки під час окупації “керував” Микільським, допомагав організовувати “референдум”. Через це його підозрюють у колабораціонізмі. Експосадовець може отримати від 5 до 10 років в’язниці.
- У колабораційній діяльності заочно підозрюють мешканку Микільського. Жінка працювала “секретаркою дільничної виборчої комісії № 430”. Вона облаштовувала виборчу дільницю у приміщенні сільради та обходила оселі місцевих жителів.
- Мешканець Білозерки обіймав посаду у місцевій “воєнно-гражданской адміністрациі посєлковой теріторіальной грамади” під час окупації. Чоловік був “спеціалістом отдєла внутреннєй політіки”. Білозерчанину інкримінували колабораціонізм.