29.3 C
Kherson
Четвер, 28 Вересня, 2023

Останні новини

Унікальна виставка альтернативної енергетики відбулася в Чорнобаївці

 Білозерка.info

19 вересня 2018р. в с.Чорнобаївка в рамках проекту «Увімкни сонце вночі!» відбулась унікальна виставка «Альтернативна енергетика – вибір заради майбутнього». Усі експонати, що були представлені на виставці, виготовлені власноруч студентами та викладачами кафедри енергетики, електротехніки і фізики Херсонського національного технічного університету (ХНТУ). Протягом усього дня студенти 4 та 5 курсів ХНТУ презентували свої досягнення у Чорнобаївському навчально-виховному комплексі. Загалом виставку відвідало більше 400 осіб.

 Білозерка.info

Найбільш людно було біля моделей автомобілів, які працюють від сонячних батарей. Діти мали можливість на власні очі побачити як невеликий фотоелемент змушує рухатись іграшкову машину. Варто лише закрити батарею тінню і колеса перестають обертатися. Дана модель у захопливий спосіб продемонструвала школярам спроможність автомобілів пересуватись без шкідливого впливу на оточуюче середовище за допомогою сонячної енергії.

 Білозерка.info

Макет пасивного будинку привернув увагу багатьох відвідувачів перш за все своїм виглядом, а лише згодом, тим, що для забезпечення нормальної життєдіяльності людей дім використовує незначну кількість енергії порівняно зі звичайними будинками. Так на практиці, тут можна було ознайомитися з тим, як працює сонячна батарея, тепловий насос, вентиляція повітря з рекуперацією, сучасне утеплення стін, даху та підлоги. 

Не менш цікавим виявився макет сонячної теплиці з використанням повітряних і водяних сонячних колекторів та геотермального опалення, оскільки, завдяки використанню альтернативних джерел енергії, є можливість практично цілий рік підтримувати необхідні для рослин сприятливі умови і не витрачати на це величезні суми коштів.

 Білозерка.info

Тож позитивних емоцій та захоплюючих моментів вистачило як дітям, так і дорослим, і хоча усі моделі невеликі, проте досконало відтворюють принцип роботи справжніх сонячних колекторів, вітрових генераторів, сонячних концентраторів та термоелектричних установок.

Всі моделі та експонати, представлені на виставці, мають велику пізнавальну роль в освоєнні альтернативної енергії, адже споживання енергії та її вартість збільшуються у всьому світі, і наша країна не виняток. Відтак, людство, піклуючись про майбутні покоління, шукає нові джерела енергії. Тому постійно зростає інтерес до нетрадиційних, екологічно чистих, відновлюваних джерел енергії – вітру, сонця, тепла землі.

Для довідки: Захід відбувався в рамках проекту «Увімкни сонце вночі!», який реалізується Громадською організацією «KRONA.UA» та Чорнобаївською сільською радою, за фінансової підтримки ТОВ «Монсанто Україна» в межах програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього». Проектом передбачено проведення інформаційно-просвітницьких заходів, а також встановлення 10 автономних вуличних світильники, які працюють від сонячних батарей для демонстрації переваг використання альтернативних джерел енергії.

Ірина Яремко,
ГО «KRONA.UA»

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info