Український ПЕН та “Гончарівка” організували збір книжок для зруйнованих бібліотек Херсонщини

0
223

Український ПЕН та КЗ “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара” розпочинають новий загальноукраїнський збір книжок для пошкоджених і зруйнованих росіянами бібліотек та культурних центрів на Херсонщині.

Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці культурна і правозахисна громадська організація Український ПЕН.

“Гончарівка” – так називають бібліотеку херсонці – найбільша бібліотека Херсонщини і найбільша книгозбірня серед обласних бібліотек України. До повномасштабного російського вторгнення її фонди налічували близько мільйона примірників 45-ма мовами світу. Також на базі бібліотеки діяло багато соціальних ініціатив, – йдеться у повідомленні.

Незадовго до втечі з Херсона російські окупанти пограбували бібліотеку, зокрема вивезли цінні історичні видання. 19 листопада 2022 року “Гончарівка” сильно постраждала від обстрілів окупантів. Було пошкоджено близько тисячі квадратних метрів скла віконних блоків, стелю і двері. Попри те, що окупанти регулярно обстрілюють Херсонщину, бібліотека живе. Працівники “Гончарівки” та небайдужі читачі й меценати рятують фонди і консервують будівлю.
На жаль, “Гончарівка” – не єдина бібліотека, яка постраждала на Херсонщині. Зокрема в Білозерській ОТГ було пошкоджено і пограбовано 7 бібліотек, у Станіславській ОТГ – 4 бібліотеки зруйновано, у Чорнобаївській ОТГ – 2 бібліотеки пошкоджено і 4 – розграбовано. Повний масштаб руйнувань наразі не відомий, адже росіяни продовжують регулярно обстрілювати Херсонщину.

Український ПЕН та КЗ “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара” запрошує українців долучитися до нового благодійного збору, щоби допомогти незламним бібліотекам Херсонщини:
🔹 Організатори акції збирають нові книжки для дітей, підлітків і дорослих українською і англійською мовами.
🔹 Збір триватиме до 10 квітня.
🔹 Надсилати книжки потрібно на відділення Нової Пошти № 20 у Херсоні (отримувач – Олена Жогалева, +380665257888).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь