24.8 C
Kherson
Середа, 19 Червня, 2024

Останні новини

Україна перейде в «жовту» зону з 23 вересня: хто працюватиме та за яких умов

Державна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення про встановлення «жовтого» рівня епіднебезпеки в усіх регіонах України з 23 вересня.

Проте, зміни до постанови вказують на пом’якшення обмежувальних заходів та дозволяють працювати закладам господарювання та освіти навіть у «червоній» зоні, але за певних умов.

«Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни», — зазначив Прем’єр-міністр.

Заклади освіти не є винятком. Їм дозволено працювати у звичайному режимі за умови наявності вакцинованого персоналу,  кількість яких становитиме не менше ніж 80%.

Як поінформувала заступниця начальника управління освіти і науки Херсонської ОДА Олена Міхєєва, наразі 37 279 освітян області вакциновані: «Із 475 дошкільних закладів освіти 159 продовжать роботу. Із 425 загальноосвітніх закладів та філій – 227 працюватимуть. Це стосується і 60% закладів професійно-технічної освіти. На жаль, в жодному вищому навчальному закладі не вакциновано 80% персоналу».

Нагадуємо, що в «жовтій» зоні заборонятиметься:

  • робота шкіл, ВНЗ та інших навчальних закладів в звичайному форматі, якщо менш ніж 80% працівників установи мають “жовті” або “зелені” COVID-сертифікати — заклад має перейти на дистанційне навчання;
  • проведення масових заходів за участю понад 1 людину на 4 кв. м. площі будівлі або території;
  • заповненість кінозалів і залів інших установ культури більш ніж на 50% місць;
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 людина на 10 кв. метрів;
  • заповненість басейнів — більше, ніж чотири людини на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для груп;
  • розміщення відвідувачів в закладах громадського харчування на відстані менше 1,5 метра за сусідніми столиками і більше чотирьох осіб за столом (без урахування дітей до 18 років);
  • проведення у навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю учнів більш ніж з однієї групи (класу) і в присутності глядачів (відвідувачів).

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info