Україна надасть ветеранам та їх родинам гранти на розвиток бізнесу

0
195

Ветерани та члени їхніх родин отримають 21 млн грн грантів від держави на розвиток бізнесу.

Про це повідомило Мінреінтеграції у Telegram.

За підсумками п’ятої у 2024 році хвилі подачі заяв визначено 47 переможців ветеранського компонента програми «Власна справа». Держава інвестує в започаткування або розвиток їхнього бізнесу через гранти 21 млн грн

Серед переможців — 27 учасників бойових дій та 20 членів родин ветеранів. Так, 37 учасників отримали грант розміром до 500 тис. грн, а 10 — до 250 тис. грн.

Найбільше отримувачів грантів – з Івано-Франківської, Сумської, Тернопільської та Черкаської областей.

Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі: гуртова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщення й організація харчування, переробна промисловість та сільське господарство тощо.

Учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий із їхнього подружжя можуть отримати такі гранти:

– до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;

– до 250 тис. грн та до 500 тис. грн — для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно.

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30. Тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, а 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом із бізнес-планом.

  • Знижку у 100% на оплату житлово-комунальних послуг, покупку твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надають деяким пенсіонерам, які працювали в сільській місцевості та наразі живуть там. Отримання пільги стосується літніх людей, що були педагогічними, медичними або фармацевтичними працівниками, спеціалістами із захисту рослин та ін.
  • Відтепер захисники ЗСУ зможуть самостійно вирішити, хто отримуватиме фінансову допомогу у разі, якщо вони загинуть. Зміни до законодавства вступили у силу 29 березня. У них з’явилось поняття “особисте розпорядження” – право військових написати письмове особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату ОГД особі (особам) за їхнім вибором. 
  • У квітні на українців очікують важливі зміни, які стосуються збільшення розміру мінімальної зарплати, виплат для ВПО, заборони на вилов риби тощо. Так. мінімальна зарплата збільшиться на 900 грн. На початку січня її розмір був 7,1 тис грн на місяць, а у квітні зросте до 8 тис грн.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь