У звільнених громадах Білозерщини триває відновлення газо- та водопостачання

0
207

Після деокупації правобережної частини області на Білозерщині централізоване водопостачання відновили у 39 населених пунктах. Невирішеною відповідна проблема залишається лише там, де існують проблеми з електропостачанням.
Про це Херсонська РВА повідомила у Facebook.
У Дніпровському та Янтарному воду людям подають двічі на тиждень за допомогою генераторів. У Правдиному, Новій Зорі та Таврійському Білозерської громади водопостачання здійснюється із приватних свердловин та за рахунок привозної води, адже у селах пошкоджені водонапірні башти та мережі.
У Правдиному вже розробили проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт системи водопостачання. Кошти на нього виділять із резервного фонду держбюджету Херсонської області. Роботи планують закінчити до 25 грудня 2024 року.
У Понятівці, Токарівці, Іванівці та Новотягинці Дар’ївської громади теж відсутнє централізоване водопостачання. Місцеві мешканці  можуть користуватись свердловинами завдяки генераторам.
У Чорнобаївській громаді немає води на станції Копані. Трьом місцевим мешканцям підвозять її з Посад-Покровського. У самому Посад-Покровському відновлено електропостачання до двох свердловин та організовано підвезення води в ємність у центрі села.
Централізоване водопостачання вмикають по мірі необхідності у Киселівці, Зеленому Гаю та Барвінку через періодичні пориви на водогоні. У Крутому Яру відновлено водозабезпечення, проте необхідно відремонтувати водонапірну башту, а в Посад-Покровському вода з артезіанських свердловин придатна лише для технічних цілей. У Чорнобаївці та Посад-Покровському працюють стаціонарні станції очищення питної води.
У Станіславській ТГ в Олександрівці відновлено централізоване водопостачання. У Софіївці працюють приватні свердловини.
У Музиківській громаді проби води у двох свердловинах, які забезпечували водою Загорянівку, не відповідають нормам, і через це запущені в роботу інші дві свердловини.
Із 34 газифікованих населених пунктів Херсонського району після деокупації газопостачання не відновили лише у Посад-Покровському. Також через обстріли тимчасово припинено газопостачання села Дніпровське Білозерської ТГ.
У Білозерській громаді газопостачання відновлюють у Правдиному, Таврійському та Новій Зорі, а в Станіславській ТГ – в Олександрівці, де блакитне паливо подали до 189 із 285 домогосподарств. 96 садиб мають пічне опалення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь