19.4 C
Kherson
Четвер, 13 Червня, 2024

Останні новини

У знищеній окупантами Олександрівці відновили газопостачання

Днями у будинках мешканців Олександрівки Станіславської громади з’явилося блакитне паливо. До газопровідної мережі підключили оселі, господарі яких повернулися додому після звільнення правобережної Херсонщини.

Про це нашому журналісту розповів Станіславський сільський голова Іван Самойленко.

«Серед чотирьох сіл нашої громади в період окупації Олександрівка зазнала найбільших руйнувань. Внаслідок ворожих обстрілів село залишилося без світла, води та газу. Тож після звільнення громади, першочерговим завданням стало відновлення комунікацій.
Завдяки нашим газовикам сьогодні блакитне паливо є у 25 будинках олександрівців. Сподіваємось, що до літа додому повернуться принаймні половина місцевих жителів, з якими ми візьмемося за відновлення  пошкоджених будинків», – говорить сільський голова.

В АТ «Херсонгаз» зазначають, що налагодження газопостачання в Олександрівці складна та дуже ризикована справа, адже територія населеного пункту тотально замінована.  Підвідний газопровід  середнього тиску практично зруйнований, тож трубопровід до кожного будинку довелося робити майже з нуля.

За словами Станіславського сільського голови, до війни в Олександрівці проживали 2226 чоловік у 928 будинках. Протягом всього періоду окупації в селі залишалося 18 чоловік, які ховалися від обстрілів у підвалах. Внаслідок ворожих атак у населеному пункті пошкоджено 95% приватних домоволодінь. Проте люди, які вимушені були виїхати з Олексадрівки, планують повернутися додому. Наразі в Олександрівці проживає 172 жителі у 97 будинках.

Як повідомляють у Мінреінтеграції, станом на 5 лютого до електропостачання вже під’єднано 95 населених пунктів звільненої частини Херсонщини, електроенергію отримують понад 169 тисяч споживачів.  У 56 населених пунктах забезпечили газопостачанням понад 142 тисячі споживачів.

В області працює 235 базових та 3 пересувні мобільні станції. Зокрема в місті Херсон – 157. Жителів звільнених регіонів забезпечують зв’язком мобільні оператори Lifecell, Vodafone та Київстар. Також в області працює 26 публічних точок Wi-Fi доступу.

6 лютого благодійники  привезли до села Широка Балка свердловинний насос та ремонтні матеріали для відновлення водомережі. 17 генераторів для відновлення централізованого постачання  отримали Станіславська, Музиківська, Білозерська, Борозенська, Милівська та Дарʼївська громади.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info