У Велетенському залишилася третина населення

0
566

До окупації у Велетенському мешкало майже 1200 людей. Наразі залишилася – третина населення.

Про це нашому кореспонденту повідомила Світлана Письменна, інспекторка Кізомиського старостинського округу.

До війни в населеному пунктів працювали ФАП, аптека, магазин, ліцей, ясла-садок, будинок культури, бібліотека та агропідприємства.

Сьогодні все це нещадно нищать окупанти. Внаслідок численних ворожих обстрілів з лівого берега  у Велетенському пошкоджені десятки приватних будинків, дитячий садок, ліцей та котельня навчального закладу.

У пам’яті місцевих мешканців назавжди закарбувалися події 2 травня 2023 року, коли ворог атакував острів біля Велетенського КАБами. В той день троє людей загинуло, ще п’ятеро отримали поранення.

З якого тільки озброєння ворог не гатив по селу  – і з авіації, і з “Градів”, і з використанням фосфорних боєприпасів. Людям, які лишилися у Велетенському доводиться ховатися по власним підвалам та оселям, адже спеціалізованого укриття тут поки що немає.

Влада закликає місцевих мешканців евакуюватися, проте люди, які там залишилися, не готові кидати власні домівки. Більшість із них – пенсіонери.  Наразі у селі проживає менше 30% від загально кількості населення, яке мешкало тут до війни.

У селі працює один магазин, який допомагає людям зробити продовольчі запаси. Через ворожі обстріли періодично виникають проблеми зі світлом. Лагодити лінії електропередачі доводиться місцевим електрикам, оскільки обласна служба не готова ризикувати своїми спеціалістами.

Що тримає людей у селі, яке потерпає від ворожих обстрілів?

“Це наша земля, будинки, в яких ми прожили усе своє життя. Хто їх відремонтує після обстрілів? Намагаємося підтримати та допомогти один одному та віримо у перемогу!”, – говорять місцеві мешканці.

Фото – Вгору  

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь