Через активні бойові дії та пошкодження будівель шкіл Станіславської громади новий навчальний рік для місцевих школярів стартував онлайн.
Як діти сприймають дистанційну форму навчання і які проблеми виникають через це, розповіла нашому виданню Валентина Чумаченко, керівниця відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Станіславської сільської ради.
“Щороку перед першим вересням ми проводимо онлайн-конференцію для педагогів громади, щоб підбити підсумки попереднього та озвучити плани на наступний навчальний рік. 28 серпня брали участь у обласному заході, а 30-го – вже на рівні громади”.
Онлайн-конференція освітян Станіславської громади.
За словами пані Валентини, цього року 740 дітей обрали навчання онлайн у ліцеях Станіславської громади – Олександрівському, Широкобалківському та Станіславському. 2 вересня школярі приступили до занять.
“Тішить, що у нас є 39 першокласників. Будемо намагатися зробити все можливе, щоб надати їм можливість отримати якісну освіту”.
Перші онлайн-уроки навчального року 2024-2025 у Станіславській громаді.
На жаль, за словами пані Валентини, дитсадки та Станіславська школа мистецтв перебуває на простої. Адже фінансування з місцевого бюджету, яке “скоротила” війна, катастрофічно не вистачає.
“Ми мріємо “перезапустити” і вивести на онлайн-навчання хоча б один дитсадок, щоб готувати діток п’яти-шести років до школи. Тому що через війну багато хто з малюків не ходив до садочку, тож їм буде важкувато адаптуватися до дистанційного навчання у першому класі”.
Валентина Чумаченко звернула увагу на те, що сучасне покоління дітей стрімко адаптувалося до онлайн-навчання, і так само може переорієнтуватися і на офлайн-навчання, коли дозволить безпекова ситуація.
“Ми думали, що освітні втрати у наших школярів дуже великі. Але наведу приклад: троє одинадцятикласниць зі Станіславської громади поїхали на два тижні до освітнього табору GoGlobal на Закарпатті. Там вони шість днів на тиждень навчалися: українська та англійська мова, математика. Дуже добре здали тести, приїхали та захоплено ділилися, що їм ці конспекти ще не раз стануть у пригоді під час онлайн-занять. Звісно, там були і розваги: походи, екскурсії, але головне – допомогти подолати освітні втрати. Дівчата поїдуть туди ще раз пізніше, щоб організатори проєкту промоніторили динаміку у навчанні учасниць табору”.
Дівчата зі Станіславської громаді у таборі GoGlobal на Закарпатті.
Пані Валентина поділилася, що у 2024 році Херсонська область зайняла 8 місце за результатами національного мультипредметного тесту, хоча більшість його учасників навчалися тільки онлайн.
“Так, ми дуже хочемо, щоб наші школярі повернулися за парти. Але поки це неможливо, будемо підтримувати високу якість онлайн-навчання, щоб учням було корисно і цікаво.”