У Станіславській громаді продовжують виплачувати допомогу родинам загиблих

0
315

У 2023 році сім’ї загиблих військовослужбовців у Станіславській громаді отримали 70 тисяч гривень на поховання, а загиблих цивільних – 180 тисяч гривень. У 2024 році такі виплати було продовжено.
Про це  нашому виданню повідомила Світлана Симоньянц, спеціалістка з муніципальних ініціатив та інвестицій Станіславської СВА.

“Також цивільним мешканцям громади у 2023 році виплатили 192 тисячі гривень на лікування після поранення”, ‒ зазначила спеціалістка.
Із січня по травень 2024 року у Станіславській СТГ надали допомогу у сумі 20 тисяч гривень родинам загиблих військових на поховання, а сім’ям загиблих цивільних ‒ 50 тисяч гривень. 52 тисячі гривень загалом отримали поранені цивільні.
“Сім’ї військовополонених ніколи не отримували допомогу в громаді, оскільки чинним законодавством це не передбачено. Допомогу сім’ям полонених надає держава. У цьому році родини цієї категорії почали звертатися з цього приводу до місцевої адміністрації. Однак така допомога не передбачена ні законом, ні місцевою “Програмою соціального захисту населення”, ні бюджетом на 2024 рік. Тому зараз вирішується питання про можливість включити цей вид виплат у місцеву Програму та переглянути бюджет”, ‒ уточнила пані Світлана.
Додамо, що зарплатню та одноразові додаткові виплати  родичам військовополонених надає держава Україна з дня захоплення в полон і до того часу, поки не завершиться лікування, якщо військовий проходить його після повернення. Родини зниклих безвісти захисників отримують кошти за весь період зникнення.

У першу чергу фінансову допомогу виділяють таким членам сімей:
• дружині/чоловіку
• повнолітнім дітям, які проживають з військовим (якщо немає дружини/чоловіка)
• батькам.

Фото з відкритих джерел

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь