У Солдатському відновлює роботу агропідприємство, яке зруйнували окупанти

0
209

У період окупації Чорнобаївської громади місцеве фермерське господарство у Солдатському пограбували російські військові. Проте після звільнення правобережної частини Херсонщини тут почали відновлювати роботу.
Про це повідомило Суспільне.

Володимир Теник – власник господарства у Солдатському. Фермер розповів журналістам, що агропідприємство багато разів обстрілювали російські війська. Вперше на поля “прилетіло” влітку 2022 року. Також росіяни знищили та вкрали сільськогосподарську техніку.

“Збитки за згорілу техніку, зокрема, сівалки, три ковші, два Jonn Deer та поливні установки сягають приблизно 900 тисяч доларів. На полях лишилося близько шести тисяч тон хліба – 700 гектарів поки не зібрані, 300 гектарів гороху зимуючого, багато полів було підготовлено під посадку кукурудзи. Ми вирощували на крапельному зрошуванні, тепер багато поливних машин побиті”, – повідомив фермер.

Власник продовжує відновлювати агрогосподарство, лагодити пошкоджену техніку. Хоча раніше усі поля тут були заміновані, але піротехніки очистили 75% земель. Сапери знешкоджували протипіхотні міни, прибирали гільзи та снаряди.
Під час кожного виїзду на поле аграрії ризикують: навіть попри розмінування тут досі трапляються російські “сюрпризи”. Нещодавно трактор наїхав на танкову міну. Водієві пощастило – він вижив, оскільки сидів у тракторі з іншого боку.
Взимку 2023 року фермери засіяли майже півтори тисячі гектарів озимої пшениці. Більше всього проблем, розповідає Володимир, виникає з матеріальним забезпеченням.

“Ми багато позасівали. Потрібні добрива, але купити їх коштів немає. Банківські установи подають у суди, адже не має ніякої процедури спрощення на кредити, бо ми перебуваємо у зоні бойових дій”, – додав Володимир Теник.

Також на кількість врожаю впливає відсутність води в каналі. Коли окупанти відступали, то підірвали канал за Посад-Покровським Чорнобаївської громади та зруйнували Інгулецьку зрошувальну систему. Через це багато аграріїв не можуть працювати.
Тим не менш, незважаючи на усі проблеми, Володимир з оптимізмом дивиться у майбутнє і позитивно налаштований на сезон 2023-2024.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь