У Широкій Балці команда “Павучків-світлячків” плете маскувальні сітки для ЗСУ

0
251

“Павучки-світлячки” – саме таку назву для ініціативної групи обрали активістки з Широкої Балки, які плетуть сітки і виготовляють окопні свічки для ЗСУ. Про роботу волонтерської команди нашому виданню розповіла одна з її учасниць, вчителька молодших класів Широкобалківського ліцею Олена Деркач.

“Усе почалося з того, що ми разом із однодумцями вирішили допомагати хлопцям на фронті та робити окопні свічки. Ми їх виготовляли у 2023 році. Згодом подумали, що треба навчитися плести маскувальні сітки. Попросили нашого старосту Вадима Сергійовича Горба і керівника Станіславської СВА Олександра Вікторовича Бабуцького надати нам приміщення”, – говорить пані Олена.

У травні 2024 року команда “Павучків-світлячків” отримала власний “офіс”.

 “Хлопці зі старостату трішки підремонтували нам приміщення, адже у селі через російські обстріли залишилося дуже мало непошкоджених будинків. Ми переймали досвід у дівчат із Олександрівки та Софіївки, які раніше почали плести сітки. Відео дивилися в інтернеті. Звісно, без односельців у нас нічого не вийшло б. Саме за їхні донати ми закупили матули (так у Широкій Балці називають риболовні сітки) та тканину. Низький уклін усім, хто допомагав грошима”, – говорить активістка.

За словами Олени Деркач, запити на маскувальні сітки надходять постійно. “Павучки-світлячки” відправляли свої вироби і на Харківський напрямок, і на Миколаїв, і в інші регіони.

“Починали ми робити для своїх, адже у чотирьох із восьми нашої команди рідні на фронті. У одної з наших волонтерок у родині є мобілізований, який скоро буде також у лавах ЗСУ. Проте всі українські військові для нас свої, тож тепер надсилаємо туди, де потребують. Сітку 5 на 10 метрів плетемо за 5 днів, 4 на 6 метрів – за 3 дні. Не завжди виходить, що всі збираємося увісьмох, адже є родини, діти, господарство. Та робота завжди йде дуже швидко, бо ми відповідальні”, – говорить пані Олена.

Усі сітки волонтерки плетуть у гарному настрої, намагаються зробити їх оберегами, щоб це маскування захистило військових. Також дуже часто “Павучки-світлячки” за роботою співають українських пісень – і собі на радість, і робота швидше йде.

“Ми дуже вдячні нашому односельцю Олександру Старюченку. Він нам допомагав підрахувати все, що треба придбати для плетіння сіток. Потім зробив станок для розрізання тканини на рівні смужки. З його допомогою за кілька хвилин можна порізати пів рулону тканини. Це дуже економить час”, – ділиться волонтерка.

До команди “Павучків-світлячків” входять Олена Деркач, Руслана Мацур, Тетяна Тарасова, Вікторія Побірська, Наталія Горб, Альона Лапухіна, Катерина Берестень, Євгенія Беспалова. Працівницям допомагають і чоловіки – Олександр Берестень, Микола Мороз та Юрій Лунга.

“Зараз закінчуємо плетіння великого замовлення для військових. Дуже приємно, що хлопці з ЗСУ нам дякують, що допомагаємо армії та як можемо наближаємо Перемогу”, – говорить пані Олена.

Усі, хто хоче підтримати корисну справу “Павучків-світлячків” та допомогти ЗСУ, можуть задонатити на благодійну справу. Номер картки: 5167 8032 7352 0721, Олена Деркач.

Олена Бджола

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь