19.5 C
Kherson
Неділя, 1 Жовтня, 2023

Останні новини

У школах Білозерської ОТГ пройшло онлайн навчання з інформатики для старшокласників

Протягом жовтня учні 8-11 класів взяли участь в онлайн події «Програмуємо за допомогою Arduino» , під час якої вони вчилися програмувати та конструювати. 

Вже втретє Білозерський ЗПЗСО №1 ім. О. Я. Печерського бере участь у програмі Meet and code, щоб показати своїм учням цікавий світ сучасних технологій та ознайомити їх з різними програмами та інформаційними технологіями. 

Цього року Олександр Василенко та Анастасія Рожковська, вчителі інформатики та фізики, розповідали учням про програму Arduino, її складові та можливості. 

« Платформу Arduino – можуть використовувати діти починаючи з 10 років, звичайно з невеликою допомогою дорослих, але це нормально, – говорить Олександр Василенко. 

Щоб скласти просту схему достатньо проводів і електричних деталей, але потрібно і одночасно бути уважним і акуратним при складанні схеми. 

Немає обмежень у сфері використання: вивчення схемотехніки, управління побутовими пристроями чи конструювання роботів. Дітям це дуже подобається, тим більше, що інформації про Arduino дуже багато. В Інтернеті є маса ідей, проєктів, прикладів, навчальних відео та інше…. Потрібно тільки бажання дитини… 

Ще хочу додати, що заняття на Arduino дають знання в області «реальної» електроніки, схемотехніки, програмування на С++ – одному з найбільш поширених мов. Це допомагає дитині в подальшому перейти до більш серйозного вивчення зазначених для себе сфер діяльності…» 

Для проведення даного заходу за рахунок програми Meet and code було придбано 12 комплектів для учасників майстер класів, якими в подальшому зможуть користуватись учні даної школи. 

Школярі з цікавістю працювали з новою програмою, освоювали схеми та дійшли висновку, що з Arduino працювати легко. Їх цікавило все, від вартості комплекту до видів проектів, з якими можна працювати за допомогою даної програми. 

Олександр Василенко пояснив, що комплект, яким діти користувалися на даному заході, коштував 575 грн. Він є як стартовий ознайомлюючий набір елементів для простих конструкцій. Щоб складати складні конструкції потрібно матеріально витратитися. 

Програмується загалом на мові програмування з підмножиною С++, але і є альтернатива – мова програмування Scratch, де за допомогою блоків, можна скласти програму і також запустити її на виконання. 

«Проєктів для роботи Arduino дуже багато,- говорить Анастасія Рожковська, – від простих конструкції до складних. Прості – це Світлофор (те, що ми робили на онлайн майстер класі), проєкти з датчиками світла, руху, звуку, різного виду маячки, мигання та інше. До складних належать проєкти до автоматизації житла, різноманітні автономні машини та роботи, пристрої реєстрації та відображення зображення і багато іншого. 

На кінець, хочу додати, що Arduino – це новий підхід до вивчення , науково-технічної творчості, цікавий та доступний, який дає багато можливостей для втілення інженерної фантазі». 

Онлайн подія «Програмуємо за допомогою Arduino» організовувалась громадською організацією «Білозерський центр регіонального розвитку» спільно з Відділом освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради в рамках ініціативи Meet and code, що реалізується SAP, Haus des Stiftens gGmbH та організаціями-членами мережі TechSoup Europe.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info