У Правдинському старостаті встановили ємності для запасу води

0
99

У Правдиному і Таврійському встановили ємності для води. Резервуари з’явилися завдяки програмі USAID.

Про це повідомили у Білозерській СВА.

За словами заступника начальника Білозерської СВА Олексія Журавленка, сьогодні  найбільш складна ситуація із централізованим водопостачанням склалася у Правдиному, Кізомисі, Велетенському, Дніпровському і Першотравневому. В першому населеному пункті трубопровід був знищений внаслідок активних бойових дій в період окупації, в інших –  відповідна проблема пов’язана із руйнаціями комунікацій під час обстрілів, які наразі тривають.

Для вирішення проблеми із водопостачанням у Правдиному Білозерська селищна рада замовила виготовлення проектно-кошторисної документації на здійснення капітального ремонту водогінної мережі. Орієнтовний термін виготовлення – початок червня поточного року. Після цього буде визначена вартість робіт і залучене фінансування на їх виконання.

Внаслідок ворожих атак Кізомису, Велетенського, Першотравневого і Дніпровського зруйновано мережу енергопостачання цих сіл. Як наслідок – зникло і водопостачання. Ця проблема торкнулася і села Розлив, оскільки його мережа заживлена через Велетенське. Наразі у Розливі вдалося підключити потужні генератори до двох свердловин, вода там подається по годинам.

Представники військової адміністрації провели низку перемовин із керівництвом ПАТ ЕК «Херсонобленерго» з метою організації виїзду ремонтної бригад для усунення аварій. Проте, враховуючи те, що аварійні бригади енергопостачальної компанії постійно потрапляють під обстріли, власники підприємства не готові ризикувати життям своїх спеціалістів.  Енергетики зможуть взятися за ремонт водомережі лише після зменшення щільності обстрілів.

Наразі проблеми із водозабезпеченням мешканців Правдиного та прибережних сіл громади вирішуються шляхом підвозу бутильованої питної води, встановлення ємностей для запасу води та забезпечення населення генераторами для приватних свердловин.

На даний час військова адміністрація знайшла автомобіль-вишку з висотою підйому у 20 метрів, яку планують залучити до ремонту пошкоджених ліній електропередачі. Крім того, триває пошук обладнання для натягнення кабелів. Все це допоможе відновити електропостачання власними силами.

За словами Олексія Журавленка, сьогодні у соціальних мережах деякі дописувачі звинувачують у відсутності енергопостачання Білозерську селищну військову адміністрацію та енергопостачальну компанію. І це при тому, що аварійні бригади потрапляють під обстріли і несуть людські втрати.

«Причина відсутності енергопостачання – не місцева влада, а збройна агресія російської федерації і як наслідок – постійні артилерійські обстріли та бомбардування нашої громади. Такі висловлювання є маніпулятивними і дуже нагадують наративи московської пропаганди. Враховуючи зазначене, просимо дотримуватися інформаційної гігієни і не розповсюджувати провокаційні тези», – наголошує Олексій Журавленко.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь