У Правдиному побували «Лікарі без кордонів»

0
95

Сьогодні у Правдиному побували медики, які надали місцевим жителям допомогу в рамках проєкту “Лікарі без кордонів”.
Про це повідомили журналісти Суспільного.

За словами місцевих мешканців, правдинці дуже чекають на приїзд лікарів, оскільки це єдина можливість отримати кваліфіковану допомогу та потрібні ліки.

“Я приходжу вже другий раз за консультацією і за ліками. Отримали від тиску, від діабету та знеболювальні. Наш медпункт розбитий, там нема кому працювати на цей момент”, —  говорить місцева жителька.

Кількість пацієнтів зростає з кожним наступним візитом, розповідає лікар проєкту “Лікарі без кордонів” Ігор Соловйов.

“Найчастіше звертаються люди з захворюваннями серцево-судинної системи. Особливо з гіпертонічною хворобою та неконтрольованою гіпертензією. В цих пацієнтів не було можливості отримати лікування. Також часто звертаються пацієнти з гастро-, ендокринологічною патологією, урологічною патологією, захворюваннями опорно-рухового апарату. Останнім часом збільшується кількість пацієнтів з сезонними захворюваннями”, — каже лікар.

З листопада минулого року у бригаді мобільної клініки працює психологиня Тетяна. За цей час, говорить, лікарі відвідали понад 20 сіл Миколаївщини та Херсонщини, а вона особисто надала більш як триста консультацій.

“Часто для людей, які приходять на консультацію це перший досвід звернення до професійного психолога. Більшість з них, літні люди, які залишилися в цих селах не зважаючи на активні бойові дії. Вони боялися втратити своє майно, господарство і довгий час, 9 чи 10 місяців жили під обстрілами, намагаючись зберегти те, що накопичили за все життя”, — говорить психологиня.

Щомісяця мобільна бригада лікарів повертається в де окуповані села. Медики контролюють лікування пацієнтів та приймають нових хворих. Минулої доби бригади медиків відвідали Новопавлівку та Новопетрівку. Загалом медпрацівники оглянули 64 особи.

За інформацією Херсонської ОВА, 11-12 березня мешканці Херсонщини можуть отримати безкоштовну допомогу лікарів-волонтерів Українсько-ізраїльської місії «FRIDA». Прийом відбуватиметься у Херсоні, вул. Тираспільська 62.
Попередній запис обов’язковий.⠀
Довідки за телефонами:
+380 (99)-679-35-29
+380 (99)-784-40-87

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь