У Посад-Покровському стане «краще, ніж було»

0
145

Село Посад-Покровське Чорнобаївської громади увійшло до переліку населених пунктів, які відновлюватимуть в рамках проєкту за принципами «краще, ніж було». Відбудова проходитиме комплексно та за новими стандартами.
Про це у своєму Телеграм повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.


До повномасштабного вторгнення у Посад-Покровському проживало 2240 людей, а під час окупації залишилась близько двадцяти. У селі було 940 будинків, які були повністю зруйновані внаслідок російської агресії. Наразі жителі Посад-Покровського, які втратили житло, можуть переїхати до модульних будинків, які надала Шведська служба цивільного захисту.
Не дивлячись на те, що вся інфраструктура повністю знищена, мешканці повертаються, аби відновити своє житло і продовжити жити в рідному селі.
Окрім Посад-Покровського до переліку населених пунктів, які будуть відбудовуватись в рамках проєкту, потрапили Бородянка та Мощун у Київській області, Тростянець у Сумській області, Циркуни в Харківській області та Ягідне в Чернігівській області.

“Усі ці населені пункти зазнали страшних руйнувань. Тепер саме з них починаємо відбудову за принципом “краще, ніж було”, – ділиться Денис Шмигаль.

Посад-Покровське стало місцем, з якого в жовтні розпочався контрнаступ на Херсон. Населений пункт відіграв ключову роль у звільненні правобережної частини області. Зі слів командира батальйону 28-ої бригади з позивним “Несквік”, котрий був безпосереднім учасником оборони Херсонщини, на Посад-Покровське щовечора росіяни здійснювали кілька нальотів авіації. Наслідки атак – повністю знищена інфраструктура та жертви серед мирного населення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь