У Музиківській громаді проводять громадське обговорення з перейменування вулиць

0
174

Мешканців Музиківської громади запрошують долучитись до обговорення стосовно змін назв вулиць. 

Про це повідомила Музиківська сільська військова адміністрація у Facebook.

Громадське обговорення перейменувань вулиць відбудеться на виконання на виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів», Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»,  відповідно до розпорядження начальника Музиківської сільської військової адміністрації  від 27 лютого 2024 року №62 ОД «Про створення комісії з питань найменування (перейменування)  вулиць, які містять російське походження на території Музиківської територіальної громади»

Згідно з оприлюдненою формою планують перейменувати шість вулиць в Музиківці – центральній садибі громади. Для центральної вулиці села – 40 років Перемоги –  пропонують назви Соборна, Покровська або Єдності. 

Не зважаючи на збереження в Кодексі законів про працю України Дня праці та Міжнародний жіночий день адміністрація пропонує змінити назви вулицям “1 Травня” та “8 Березня”. Так перша може стати вулицею Івана Франка, Центральною або ім. Поліни Кумаченко. А друга – Незалежності, Волонтерською або Захисників України.

Вулицю Піонерську громада планувала перейменувати ще до повномасштабного вторгнення, на офіційному сайті оприлюднений відповідний проєкт рішення,  в якому запропоновано “Перейменувати в селі Музиківка вулицю Піонерська названу на честь Всесоюзної піонерської організації на вулицю Піонерська на честь роману американського письменника Джеймса Фенімора Купера «Піонери, або Біля витоків Саскуеханни» (опублікований у 1823 році)”. Цього разу пропонують обрати між назвами Хліборобів, Визволителів та Освітянською.

Також під перейменування потраплять вулиці Пролетарська та 2 Пролетарська. Перша може стати Козацькою, Героїв Рятувальників або Каштановою, а друга – Скіфською, Мирною або Вишневою.

В селі Мірошниківка планують змінити назви наступних вулиць:

  • Магаданська може стати Будівельників, Урожайною або Квітковою;
  • Берінгівська –  Бережанською, Соняшників або Шевченка;
  • Шахтна – Свободи, Таврійською або Весняною. 

Вивчення громадської думки триватиме з 05 березня по 05 квітня через гугл-форму. Форма не передбачає можливості запропонувати власний варіант назви, але в оголошені зазначена можливість надіслати пропозиції на електрону адресу:muzykivskasva@gmail.com 

Нагадуємо, що процес перейменування топонімів триває і в інших громадах: Білозерській, Чорнобаївській та Дар’ївській

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь