У Лиманці працює виїзна бригада лікарів, яка дбає про репродуктивне здоров’я жінок

0
32

До села Лиманець Дар’ївської громади приїздять лікарі. В рамках проєкту “Мобільні бригади. Сексуальне та репродуктивне здоров’я”, медики проводять обстеження жінок.
Про роботу лікарів-волонтерів розповіли кореспонденти “Суспільного”.
Місцеві мешканці понад рік не мали доступу до медичного обслуговування. Сьогодні вони можуть не лише отримати фахову консультацію, а й безкоштовні медичні препарати.

“В Херсон поїхати можливості немає, тому що місто постійно під обстрілами, і багато медичних закладів потрапляють під обстріли, відповідно, вони не працюють”, – розповідає пані місцева мешканка Ніна Гоголь.

Реалізація проєкту відбувається за підтримки ООН. Одна мобільна бригада складається з двох лікарів та медсестри-акушерки. Проєкт розпочав роботу у вересні. Під час одного виїзду на прийом можуть потрапити до 20 жінок.

Лікарка Тетяна Кабачок розповідає, що лікарі проводять гінекологічне обстеження жінок та надають їм консультації з приводу гендерного та сексуального насилля під час повномасштабного вторгнення. Також мешканки Лиманця можуть отримати контакти групи психологів і звернутися до них за відповідною допомогою.

“Під час окупації РФ люди з цих районів не мали доступу до медичного обслуговування, тут спостерігається збільшення захворюваності. Ми їх виявляємо і допомагаємо в лікуванні. Часто буває страшно під час поїздок, але розуміємо, що люди потребують допомоги. Коли їдемо, бачимо розбиті дороги, випалені землі, побиті дерева та села, заміновані узбіччя. Але їдемо, тому що це наш маленький внесок у перемогу”, – додає лікарка Тетяна Кабачок.

Прийоми мобільних лікарських бригад вже відбулись у Білій Криниці Великоолександрівської громади, Високому Тягинської громади, Чайкиному Дар’ївської громади, Музиківці та Калинівському.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь