У Києві митці збирають кошти на відновлення водопостачання в Інгульці

0
31

Протягом двох тижнів у Києві тривала виставка художника і фотографа Олександра Джантімірова “Херсон. De рrofundis”. Світлини були відзняті з 7 по 11 червня на Херсонщині після підриву військовими РФ Каховської ГЕС.
Про це повідомляє Суспільне.

 Білозерка.info
Мистецтвознавиця, кураторка виставки Олена Грозовська говорить, фотографії поєднали репортажну зйомку з художнім змістом.

“Іноді такі лаконічні форми, де начебто нічого не відбувається, вони більш страшні і більш красномовні. Тиша така дзвенить на цих роботах з одного боку. А з іншого – вони волають, бо це трагедія. І тому, власне, виставка називається De profundis – тобто з глибин оцих. Це дуже красномовно, дуже щемко, тут дуже багато правди і горя в цих роботах”, – говорить кураторка виставки.

За словами автора робіт Олександра Джантімірова, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він фіксує воєнні злочини росіян на сході та півдні України.

“Як і кожна людина, українець, я також пов’язаний із Херсоном. Як і з Донбасом, Поліссям, Карпатами, Кримом. Так ми всі пов’язані з Херсоном. Там немає людей, немає страждань, там усе, що я бачив. Не знаю – це все жахлива історія”, – говорить фотохудожник.

Виставка благодійна. Світлини можна придбати – 50 відсотків від їх продажу підуть на відновлення водопостачання у селі Інгулець Дар‘ївської громади, розповів представник галереї, мистецтвознавець Михайло Кулівник.

“Зазначу, що вона досить така камерна, невеличка – всього 14 фото. Але фото ці фіксують якраз трагедію – велику, яка сталася на Каховській ГЕС. Ніби здається, що це такий гарний пейзаж. Але за ним є такі історії значні людські. Як для мене, найцікавіша фотографія – це пес, який сидить біля свого будинку, мабуть, який затопило. Він просто дивиться так удалечінь”, — розповів мистецтвознавець.

На сьогодні шість світлин з виставки продані, збір коштів триває. Є пропозиції зробити виставку “Херсон. De profundis” у муніципальному музеї в Шотландії, розповів Олександр Джантіміров.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь