У Киселівському старостаті відбудовують житло

0
158

Рівень небезпеки на Херсонщині залишається дуже високим, проте в деяких звільнених громадах області ситуація відносно спокійна. Йдеться про населені пункти, які знаходяться ближче до кордону з Миколаївською областю. Серед них – Киселівський старостинський округ Чорнобаївської громади. Сьогодні тут триває відбудова пошкодженої окупантами інфраструктури.
Як повідомили у Киселівському старостаті, сьогодні у процесі відновлення місцевим мешканцям активно допомагає французька гуманітарна організація Acted Ukraine та благодійний фонд “Людина в біді”. Йдеться про заміну вікон та дверей, а також ремонт приміщень.

Загалом під час окупації у Киселівському старостинському окрузі 103 будинки зазнали пошкоджень різного ступеню. А вже на теперішній період це 332 оселі, в яких через російські обстріли вибиті вікна, двері, дахи з дірками.

У 2023 році у громаді успішно реалізовувалася програма “Пліч-о-пліч”. Будівельники зробили дуже хороші ремонти, на совість, як кажуть. Дахи з єврочерепицею, якісні вікна та двері. Працювало спочатку дві бригади з Одещини, потім їхня кількість зросла удвічі.

Більшість проблем, які виникали на шляху відбудови житла були пов’язані з оформленням документів на нерухомість. Ці питання людям допомагали вирішити спеціалісти старостату.

На громадських зборах місцеві вирішили, що перш за все відновлюватимуть оселі на вулицях Миру та Освітянській.

Також у Киселівському старостинському окрузі працювала благодійна організація “Діва” з Одеси. Волонтери вставляли металопластикові вікна у пошкоджених будинках, але з нюансом: тільки у тих кімнатах, де знаходяться спальні місця.

Крім того, мешканці старостату можуть скористатися програмою “єВідновлення”.Сьогодні близько 30 людей подали документи, процес пішов. Деякі вже й отримали кошти, і по 200, і по 400 тис грн на відбудову.

Вагома допомога жителям старостату надійшла від Норвезької ради у справах біженців в Україні. Благодійники надавали по 50-70 тис. грн, за які люди купували будівельні матеріали в миколаївському “Епіцентрі”. Крім того, інвалідам та ВПО Норвезька рада перераховувала по 15 тис. грн на придбання побутової техніки. Ще один напрямок діяльності організації був пов’язаний із наданням коштів тим, хто розводить свиней, курей, гусей – на корми, ветеринарні препарати, утримання господарчих споруд.
По 37 тис. грн жителі Киселівського старостинського округу отримували від Товариства Червоного Хреста. Близько 150 людей одержали грошову допомогу на придбання обладнання для розвитку аграрного бізнесу – мотокіс, оприскувачів і т. ін. Також на ці кошти можна було купити різноманітне насіння.

Олена Бджола

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь