У Кізомисі пошкоджено більше 400 будинків

0
949

Після звільнення правобережної Херсонщини окупанти постійно тероризують мешканців прибережних населених пунктів Білозерської громади. Майже щодня з лівого берега від російських військових дістається мешканцям Кізомиського старостату.
Як розповідає інспекторка стростинського округу Світлана Письменна, внаслідок ворожих обстрілів у Кізомисі не лишилося жодного вцілілого будинку. Із 750 осель більше 400 зазнали серйозних пошкоджень, частина домівок – повністю зруйнована. Окрім об’єктів приватного сектору, у селі суттєво пошкоджені церква, школа, приміщення старостату та ФАПу. Невтішна статистика наслідків російської агресії постійно змінюється в бік збільшення руйнувань.

“Що тільки не летить на наше село – і ракети, і міни, і авіабомби. Внаслідок ворожих атак постійно виникають проблеми з електропостачанням. Оскільки аварійні бригади “Херсонобленерго” не зажди можуть оперативно вирішити відповідну проблему, місцеві мешканці ремонтують пошкоджені лінії електропередачі власними ситами. Я щиро вдячна кожному, хто долучається до цієї справи”, – говорить Світлана Григорівна.


До війни у Кізомисі мешкало 1665 осіб. У серпні 2023 року в селі проживало близько 420 людей, а в жовтні ця цифра скоротилася до 297 мешканців. Сьогодні у населених пунктах старостату залишаються переважно пенсіонери. Усі родини з дітьми виїхали. Багато місцевих мешканців евакуювалися до інших населених пунктів Білозерської громади, які знаходяться подалі від лінії фронту. Проте внутрішні переселенці періодично навідуються до рідного Кізомису.
Війна забрала життя 10 місцевих мешканців. Внаслідок ворожих обстрілів 25 людей отримали травми різного ступеню тяжкості. Одна жінка, яка опинилася в епіцентрі влучання авіабомби, вважається безвісти зниклою.


Витримати надважкі випробування війною місцевим мешканцям допомагає згуртованість та взаємодопомога. Через постійні обстріли волонтери сюди не доїжджають, але кізомисці не залишаються без гуманітарної допомоги. Останню доставляють місцеві активісти.

“Під час роздачі гуманітарної допомоги ми уникаємо великого скупчення людей. Продукти та інші необхідні речі людям доставляють квартальні”, – ділиться Світлана Письменна.

Гострих проблем із питною водою у селі не виникає, навіть за відсутності світла, оскільки майже у кожному дворі є свердловина.
Не зважаючи на постійні обстріли, Кізомис не відрізаний від транспортного сполучення з містом. Тричі на день сюди курсує автобус. У будь-якій критичній ситуації місцеві мешканці можуть розраховувати на допомогу від Світлани Письменної, яка знаходиться на постійному зв’язку.
Сьогодні жителі Кізомису готуються до зими та дуже сподіваються на допомогу місцевої влади та благодійних організацій у забезпеченні твердим паливом.
Про початок відбудови населеного пункту поки що говорити зарано, адже цей процес можливий лише після припинення активних бойових дій.

Надія на перемогу та відновлення допомагає мешканцям Кізимису триматися у пекельній реальності війни.
Олена Норік

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь