28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

У Кізомисі пройшов фестиваль «Kizim Юшка Fest»

 12 вересня у с. Кізомис на березі річки Дніпра в самому серці с.
Кізомис, який здавна вважається рибацьким краєм, громадською організацією «Трансформація» було проведено масштабний захід – фестивал «Kizim Юшка Fest», який вже вдруге подарував гостям та учасникам фестивалю незабутні враження та гарний
настрій.

 Білозерка.info

Як і минулого року метою фестивалю є розвиток мистецько-культурного потенціалу громад, гуртування і об’єднання жителів, створюючи умови для формування локальної ідентичності та залучення туристичних потоків в регіон, збереження та поляризація
українських народних традицій та нематеріальної культурної спадщини нашого регіону.

 Білозерка.info

Цього року у програмі фестивалю взяли участь більше 35 колективів та солістів, а також шість громад взяли участь у конкурсі «Приготування юшки», переможцем у номінації «Зірка Kizim Юшка Fest» якого стала Станіславська ОТГ.

 Білозерка.info

Долматівська ОТГ Голопристанського району отримала перемогу у номінації «Багата юшка – найкращий смак», громада с.Кізомис – у номінації «Юшка-щедрий пан», громада с-ща Велетенське «Юшка-Натхнення» (найкраща творча презентація), громада с.Надеждівка «Супер Господиня » (найоригінальніша подача юшки),
Надеждівська сільська рада – отримала диплом за участь та збереження українських національних традицій.

 Білозерка.info

Вироби народно-прикладного мистецтва та майстер класи були представлені майстрами із Херсонської та Миколаївської областей.

 Білозерка.info

Цікавинкою цього року став конкурс перукарської майстерності «Коса –Дівоча краса», під час якого присутні дізналися про історію створення назви с.Кізомис, яка згідно місцевих легенд пішла від слів “кизий мис”, що в перекладі з татарської означає «дівоча коса».

 Білозерка.info

У конкурсі перемогла Колосова Вікторія з с-ща Велетенське.

Показ авторських суконь від Наталі Савицької, яка проживає у селі Правдино також став окрасою нашого фестивалю.

 Білозерка.info

Сюрпризом для учасників та гостей фестивалю було музичне вітання талановито уродженеця села Кізомис Валерія Логвиненко, соліста Одеської обласної філармонії.

 Білозерка.info

Організатори фестивалю нагородили всіх учасників дипломами та сувенірною продукцією, а також подарунками від партнерів фестивалю. Партнерами фестивалю стали: Піцерія «Sale&Pepe», Херсонський обласний центр народної творчості, ПП «Графен», ТОВ «ЮГСВЕТ», Громдська організація «Добродія-Херсон», підприємці Владислав та Олександр Лар’яновські, комплекс
рибалки Savage eco club. Агрофірма «Білозерський».

Долучилися до підготовки в організації заходу також представники Кізомиської сільської бібліотеки, Велетенської ЗОШ, Велетенського ясла-садка, СТОВ “Дніпро” . Представники Станіславської ОТГ допомогли з музичним обладнанням та музичним супроводом заходу.

Захід проводився із дотриманням всіх карантинних вимог а також із дотриманням рекомендацій Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Білозерської РДА. Під час заходу чергувала пожежна служба і пожежна техніка, медики і автомобіль швидкої допомоги Загону швидкого реагування «Влад» Червоного Хреста України, а також працівники Патрульної поліції.

В рамках проведення фестивалю також було реалізовано проект «Локальна ідентичність- запорука згуртованості громади за підтримки Фонду «Об’єднання» в рамках Школи демократичного розвитку за фінансуванням NED.
Дякуємо партнерам, учасникам та всім, хто долучився до організації та проведення цього чудового заходу.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info