У Херсонському районі аграрії чекають на розмінування понад 36 тисяч гектарів

0
139

Фермери, які здійснюють діяльність на деокупованих територіях Херсонського району, подали заявки щодо розмінування 36212,5945 га сільськогосподарських земель станом на 19.06.2024 року.

Про це нашому виданню розповіла Інна Колбаєва, начальниця Управління економічного, агропромислового та просторового розвитку територій, інвестицій та житлово-комунального господарства Херсонської районної військової адміністрації.

“На сьогодні частина територій Херсонської, Білозерської, Дар’ївської, Станіславської, Чорнобаївської територіальних громад знаходяться в межах 20-ти кілометрової зони ведення активних бойових дій. Це з урахуванням складної безпекової ситуації унеможливлює проведення робіт із гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення”.

За словами пані Інни, загальна площа сільськогосподарських земель, які потребують обстеження і розмінування, складає 120985 га (сільськогосподарські угіддя – 113679,3 га, несільськогосподарські угіддя – 7305,7 га).

По територіальних громадах ситуація з майбутнім розмінуванням наступна:
– Білозерська – 32376,2 га,
– Музиківська – 10553 га,
– Дар’ївська – 41363,8 га,
– Станіславська – 19996,7 га,
– Чорнобаївська – 16695,3 га.

“Разом з військовими адміністраціями проводиться робота у Херсонському районі з сільгосптоваровиробниками щодо необхідності подачі заявок на розмінування сільгоспугідь. Треба також визначити пріоритетність та категоризацію цих земель щодо щільності забруднення та економічної доцільності. Загалом аграріями подано повідомлення щодо розмінування 36212,5945 га”. 

На теперішній час, зауважила Інна Колбаєва,  першочергово проводиться гуманітарне розмінування земель з залученням інженерно-саперних підрозділів.

Так, на території Музиківської ТГ проведено повне розмінування земель сільськогосподарського призначення загальною площею 10553 га. На території Білозерської ТГ обстежено та розміновано 11514,33 га, Дар’ївської ТГ – 23555,56 га, Чорнобаївської ТГ – 4456 га сільськогосподарських угідь. 

“Також на сьогодні ведуться роботи по розмінуванню земель Станіславської СТГ. Офіційних даних щодо розмінування земель сільськогосподарського призначення на території громади до військової адміністрації не надходило”, – зауважила пані Інна. 

Продовжуються роботи щодо обстеження  сільськогосподарських угідь, польових доріг та лісосмуг на наявність вибухонебезпечних предметів і мінування.  Також здійснено заходи з інформування місцевого населення та сільгоспвиробників про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами.

Фото з відкритих джерел

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь