У Херсоні завершився арт-фестиваль “Від Конституції до Незалежності”

0
16

Сьогодні вся країна відзначає 32-гу річницю Дня Незалежності України.
До цього свята Херсонським міським управлінням культури був започаткований арт-фестиваль “Від Конституції до Незалежності”.
Про це повідомило Херсонське міське управління культури на сторінці у Facebook.
Всім охочим пропонувалося розмалювати вуличні укриття стінописами.
Фестиваль муралів тривав від Дня Конституції до Дня Незалежності.

“Ми вирішили, що у нас буде такий фестиваль. Мені здається, він такий єдиний в світі, де ми розмальовуємо муралами тимчасові укриття. Тобто рятуємо людей і духовно, і фізично. Спочатку укриття поставили, а ми тепер робимо так, щоб можна було трошки зробити собі і емоційного релаксу”, – розповідає начальниця міського управління культури Світлана Думинська.

Цей фестиваль проводився спільно з Херсонським дизайн-ліцеєм. Люди подавали заявки, затверджувалися ескізи та територія, де буде створюватися мурал.
Кращу роботу не обиратимуть, бо, за словами Світлани Думинської, “люди віддали своє серце і душу для того, щоб в Херсоні стало трошки затишніше, веселіше. Тому вдячні всім, хто долучається до цієї мети, бо Херсон стоїть, стояти буде, а коли ще так розквітатиме, то згинуть наші вороженьки”.

До арт-фестивалю долучилося багато митців, і не тільки з обласного центра. Зокрема,  громадські активістки Світлана Пікалова та Людмила Щибра із Зеленівки зголосилися розписувати укриття під обстрілами.

 Білозерка.info
Також до Дня Незалежності України незламний Херсон поповнився арт-об’єктом, який створили працівники Дитячої художньої школи та Дизайн-ліцею. За основу взяли роботу учениці ліцею Влади Удовенко. Руки, що розривають кайдани, символізують нескореність та силу херсонців, які і сьогодні дивують.

А колектив Херсонської школи мистецтв №1 створив свій мурал любові і шани нашим воїнам та рідній Україні. Також в арт-фестивалі взяла участь громадська організація “Справа громад. Херсон”. Ще одне бетонних укриттів прикрасили чудовим дельфінчиком – емблемою “Чорноморських Ігор”, Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю, що щороку проходив на Херсонщині. Ескіз муралу створила херсонська художниця Світлана Юр’єва, а втілила в життя художниця Херсонського театру імені Миколи Куліша Світлана Мацюта.

 

 Білозерка.info
Відкритий арт-фестиваль “Від Конституції до Незалежності” завершився, але будь-які активісти з громад Херсонщини можуть теж розмалювати свої бетонні укриття на патріотичну тематику, щоб підняти дух своїм землякам.

 Білозерка.info  Білозерка.info  Білозерка.info   Білозерка.info   Білозерка.info

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь