У Херсоні завершився арт-фестиваль “Від Конституції до Незалежності”

0
85

Сьогодні вся країна відзначає 32-гу річницю Дня Незалежності України.
До цього свята Херсонським міським управлінням культури був започаткований арт-фестиваль “Від Конституції до Незалежності”.
Про це повідомило Херсонське міське управління культури на сторінці у Facebook.
Всім охочим пропонувалося розмалювати вуличні укриття стінописами.
Фестиваль муралів тривав від Дня Конституції до Дня Незалежності.

“Ми вирішили, що у нас буде такий фестиваль. Мені здається, він такий єдиний в світі, де ми розмальовуємо муралами тимчасові укриття. Тобто рятуємо людей і духовно, і фізично. Спочатку укриття поставили, а ми тепер робимо так, щоб можна було трошки зробити собі і емоційного релаксу”, – розповідає начальниця міського управління культури Світлана Думинська.

Цей фестиваль проводився спільно з Херсонським дизайн-ліцеєм. Люди подавали заявки, затверджувалися ескізи та територія, де буде створюватися мурал.
Кращу роботу не обиратимуть, бо, за словами Світлани Думинської, “люди віддали своє серце і душу для того, щоб в Херсоні стало трошки затишніше, веселіше. Тому вдячні всім, хто долучається до цієї мети, бо Херсон стоїть, стояти буде, а коли ще так розквітатиме, то згинуть наші вороженьки”.

До арт-фестивалю долучилося багато митців, і не тільки з обласного центра. Зокрема,  громадські активістки Світлана Пікалова та Людмила Щибра із Зеленівки зголосилися розписувати укриття під обстрілами.


Також до Дня Незалежності України незламний Херсон поповнився арт-об’єктом, який створили працівники Дитячої художньої школи та Дизайн-ліцею. За основу взяли роботу учениці ліцею Влади Удовенко. Руки, що розривають кайдани, символізують нескореність та силу херсонців, які і сьогодні дивують.

А колектив Херсонської школи мистецтв №1 створив свій мурал любові і шани нашим воїнам та рідній Україні. Також в арт-фестивалі взяла участь громадська організація “Справа громад. Херсон”. Ще одне бетонних укриттів прикрасили чудовим дельфінчиком – емблемою “Чорноморських Ігор”, Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю, що щороку проходив на Херсонщині. Ескіз муралу створила херсонська художниця Світлана Юр’єва, а втілила в життя художниця Херсонського театру імені Миколи Куліша Світлана Мацюта.

 


Відкритий арт-фестиваль “Від Конституції до Незалежності” завершився, але будь-які активісти з громад Херсонщини можуть теж розмалювати свої бетонні укриття на патріотичну тематику, щоб підняти дух своїм землякам.

   

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь