Нд, 15 Гру 24
-1.3°C

У фермерському господарстві Білозерщини збирають врожай на самостійно розмінованій землі

Наталія Свирида 04 Липня, 2024

Агропідприємство Андрія Повода у Білозерській громаді під обстрілами займається збором врожаю. Усе ускладнено непростими умовами: склади для зерна після окупації зруйновані, а у полях часто виникають пожежі через російські удари. Одного разу тут  згоріло 13 гектарів ячмінного поля.
Історію фермера розповіло «Суспільне».
Батько підприємця заснував фермерське господарство 22 роки тому. Сам аграрій почав на ньому працювати з 2016-го. Окрім своєї справи, чоловік волонтерить – передав українським захисникам 12 авто.
У цьому році у фермера вродив яровий ячмінь, горох, озима пшениця. Аграрію допомагає Благодійний фонд Говарда Баффета “Жнива Перемоги”, що надав зернозбиральний комбайн та трактор із сівалкою.

“Наш комбайн спалили окупанти. Він наразі перебуває на українсько-польському кордоні як ілюстрація ціни українського зерна”, – розповів Андрій Повод.

Працівники агрофірми самостійно очистили 1,5 тисячі гектарів забрудненої землі. Розмінуванням вони займалися з літа 2023 року. Найбільше труднощів доставляли нерозірвані касетні боєприпаси, які можна  і зараз знайти тут.

«Майже всі поля засіяні та оброблюються. А північніше, поблизу таких населених пунктів як Правдине, Таврійське – там де була безпосередня лінія зіткнення, йде процес розмінування “, – повідомив фермер.

Фермерське господарство частково звільнене від сплати податків. Також аграріям надійшло 2 тонни насіння від Програми продовольчої сільськогосподарської організації ООН. Проте навіть цього не вистачило для проведення посівної.
На допомогу аграрію прийшли Голубенко Олексій та Кюссе Роман – одеські фермери, які надали 25 тонн озимої пшениці та 37 тонн ячменю. Завдяки цьому врожай буде. Його зберігатимуть у “рукавах”. Це оснащення агрогосподарство отримало від обласної влади, Мінагрополітики та продовольчої сільськогосподарської організації ООН. Цьогорічний врожай доставлять до Одеси.

“У сільгоспвиробників цикл зберігання — до дев’яти місяців максимум. Зерно лежить просто неба, запаковане у “рукави” майже герметично і не псується. Як альтернатива, зважаючи на зруйновані всі склади, це дуже чудово”, – додав пан Андрій.

Фото “Суспільного”

Наталія Свирида

Статті автора