У Держпраці розповіли про нові правила нарахування штрафів бізнесу

0
31

Інспектори з праці більше попереджатимуть підприємців про порушення, ніж штрафуватимуть. Хоча це не стосується неоформлених працівників.

UBR повідомляє, підприємців більше не будуть штрафувати за дрібні порушення трудового законодавства при першій перевірці. Якщо порушення можна буде швидко усунути, то бізнес відбудеться лише приписом від інспектора з праці. Виняток становитимуть випадки, коли працівники не оформлені на підприємстві – таких будуть відразу штрафувати.

Такі нововведення містяться в постанові Кабміну від 21.08.2019 р. №823, яким регулюється процедура проведення інспекцій Держпраці. Документ вже опублікували і по ньому у вересні розпочалися перевірки.

Чи стануть виписувати менше штрафних санкцій на підприємців, розповів глава Держслужби України з питань праці Роман Чернега.

«Наприклад, є перевірки з трудових книжок, які вже зараз Уряд планує перевести в електронний вигляд. Це ж стосується дрібних порушень з виплати заробітних плат, надання відпусток тощо. Якщо протягом, наприклад, 10 днів роботодавець усуне таке дрібне порушення, то штрафу не буде. Раніше штрафували на кілька тисяч гривень. В першу чергу, такі послаблення спрямовані на те, щоб позбавити малий і середній бізнес від зайвих фінансових витрат», – розповів Чернега.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь