У Дар’ївській громаді працюють над майбутнім відновленням зруйнованого ліцею

0
230

19 грудня у Дар’ївці відбулася онлайн-зустріч представників місцевої військової адміністрації та організації Polar Partners Ltd з Фінляндії. Темою спілкування стала перспектива відновлення Дар’ївського ліцею, який зруйнували окупанти.

Про деталі зустрічі нашому кореспонденту розповіла начальниця відділу регіонального розвитку, інвестицій та проєктної діяльності Дар’ївської сільради Наталя Гридіна.

“Мета нашої громади зараз – працювати на перспективу і вже потроху готуватися до майбутнього відновлення інфраструктури. Сучасний навчальний заклад є одним з головних пріоритетів. Наш Дар’ївський ліцей, на жаль, зруйновано російськими обстрілами. Тож треба вже думати про його відновлення”, – говорить пані Наталія.

На Міжнародній виставці-конференції ReBuild Ukraine powered by Energy, яка проходила 14-15 листопада у Варшаві, делегація з Дар’ївської громади познайомилася з представниками Polar Partners Ltd. Ця всесвітньовідома фінська компанія допомагає своїм клієнтам розвивати школи, які існують, та створювати національні програми розвитку освіти. Концепція модульної моделі Polar School була визнана найкращою інновацією 2019 року Асоціацією підтримки фінських винахідників і Міжнародною молодіжною палатою Фінляндії.

“Ми провели зустріч з фінами з метою відбудови закладів освіти громади та проєктування робіт. У них цікава ідея – навчальний заклад складається з 10 модулів. Тут є місце і для початкової школи, учнів якої ми плануємо довозити автобусом з сіл громади, і для середньої, і для старшої. У закладі обов’язково буде басейн, місця для занять спортом і відпочинку дітей. Взагалі фінська школа має інші цілі, ніж українська: учнів більше всього навчають корисним навичкам, які знадобляться у житті”, – каже пані Наталя.

За приблизними підрахунками, з Дар’ївської громади виїхала половина населення. Для того, щоб люди повернулися, перш за все, мають бути сприятлива безпекова ситуація, робочі місця та налагоджена інфраструктура. Тож без нового навчального закладу у Дар’ївці не обійтися.

“Планувати треба вже зараз, тому що проєкти робляться не один місяць. Міжнародна спільнота, до речі, готова фінансувати подібні ініціативи. Звісно, було б зручніше, якщо б держава надала громадам вже готові типові проєкти, затверджені експертами, актуальні на сьогодні, які можна було б використати по всій країні. А так, по суті, кожна громада починає з нуля: проєкт, пошуки донорів на його створення, експертиза, потім знову пошуки – вже інвестора. Маємо надію: якщо у нас вийде з проєктом для навчального закладу у нашій громаді, це стане прикладом для інших. Будемо першопрохідцями”, – поділилася пані Наталя.
  • У селі Посад-Покровське Чорнобаївської громади відновлюють водомережу, зруйновану в період активних бойових дій. Підрядна організація, яка виграла тендер на відповідні послуги, застосовує для відновлення водопроводу сучасні технології. Свердловини та насосні станції працюватимуть автоматизовано.
  • Власники підтоплених будинків у Дар’ївській громаді поступово відновлюють пошкоджене майно. Наразі вже 70% таких осель придатні для життя. Господарі будинків, які опинилися у зоні підтоплення, отримали гумдопомогу та будівельні матеріали – дошки, цемент, шифер, пісок.
  • У селі Посад-Покровське Чорнобаївської громади планують відремонтувати  вулицю Покровську, Зелену та Спортивну. Управління Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Херсонській області вже замовило розробку відповідних проєктів. Так, на ремонт вулиці Покровської заплановано 1 млн 494 тис 690 грн. На роботи на вулицях Зеленій та Спортивній –2 млн 246 тис 698 грн і 32 коп.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь