У Дар’ївській громаді підсумували результати опитування щодо майбутнього відновлення

0
120

У Дар’ївській громаді завершилось гугл-опитування щодо визначення пріоритетів відбудови та розвитку. Свої думки з цього приводу висловили 70 людей.
Про результати анкетування повідомила Дар’ївська сільрада у Facebook.
Найбільш гострими проблемами громади, окрім ворожих обстрілів, місцеві мешканці вважають перебої з електро- та водопостачанням, труднощі з працевлаштуванням та отриманням медичної допомоги.

Люди першочергово потребують консультацій спеціалістів з питань оплати за комунальні послуги, психологічної допомоги, працевлаштування, оформлення паспортів та посвідчень.
Респонденти відзначили, що у громаді надзвичайно важливо відновити укриття та бомбосховища, роботу шкіл та дитячих садків, зруйновані будинки та діяльність медичних закладів. Відбудову громади, на думку місцевих мешканців, необхідно почати з виявлення та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, пошуку інвесторів, відновлення зруйнованого майна та розробки відповідної концепції.
Жителі Дар’ївської громади мріють, щоб запрацювати освітні та медичні заклади, соціальні служби, інтернет-провайдери, а серед культурних інституцій – дитячі гуртки і спортивні секції.
Серед пріоритетів розвитку громади – відновлення сільського господарства, малого та середнього бізнесу, а також промисловості.
Згідно з результатами опитування, у більшості місцевих мешканців, які постраждали внаслідок ворожих атак з’явились психологічні розлади та було пошкоджено житло.
Люди повністю довіряють військовим та службі з надзвичайних ситуацій. Більшість вважає, що поки що тим жителям громади, які виїхали, не варто повертатись додому через складну безпекову ситуацію.
Респонденти в основному дізнаються про новини та події у громаді з Facebook, Вайбер-груп, розмов із близькими та знайомими, а також із Telegram-каналів. Більшість із тих, хто заповнив анкети – жінки віком від 30 до 44 років.

  • Дар’ївські комунальні підприємства “Розлив” та “АкваДар” придбали комплект матеріалів для відновлення системи водопостачання. Матеріали купили завдяки допомозі від благодійного фонду “Мангуст”. Благодійники виділили комунальним підприємствам 60 тисяч грн.
  • Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба передала Станіславській громаді 4,661 тони цукру. Допомогу розподілять між категорійними верствами населення: багатодітними сім’ями, маломобільними особами, родинами військовослужбовців та загиблих героїв, учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та учасниками бойових дій.
  • Волонтери допомагають у відбудові осель мешканців Посад-Покровського Чорнобаївської громади. У селі пошкоджені 940 будинків, із них 560 – повністю зруйновані. Однак відновлення ускладняється тим, що у багатьох людей немає документів на житло.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь