У Дар’ївці облаштовують реабілітаційний центр

0
172

До Дар’ївки із робочим візитом завітав очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. Керівник перевірив, як у селі приводять до ладу укриття, у приміщенні якого знаходитиметься реабілітаційний центр.
Про це начальник ХОВА повідомив у Telegram.
Місцева школа була знищена внаслідок ворожих обстрілів.  Однак у Дар’ївці можливо відбудувати дитсадок. До закладу ходитимуть не тільки дошкільнята, а й учні 1-4 класів. Проте навчання можливе лише тоді, коли дозволятиме безпекова ситуація.
Також у Дар’ївці необхідно відновити житлові будинки. Цивільна інфраструктура була пошкоджена та зруйнована через російські атаки, підрив Каховської ГЕС та повінь.
У відбудові житла допомагає державна програма “єВідновлення”. Начальник Херсонської ОВА поспілкувався з сім’єю, якій вже видали сертифікат на суму 800 тис. грн. Завдяки цим коштам вони зможуть придбати нову оселю.
Поки що родина планує залишатись на Херсонщині та чекає, коли Дар’ївка вийде із зони бойових дій. Після цього вони використають житловий сертифікат.
У Дар’ївській громаді вже 10 сім’ям видали сертифікати на купівлю житла. Також 39 сімей отримали до 250 тис. грн на проведення ремонтних робіт. Їхні домівки були пошкоджені внаслідок підтоплення.

  • Мешканці Томинобалківського старостинського округу Білозерської громади отримали продуктові набори. Допомогу доставили волонтери GEM. Продукти роздали у селах Новодмитрівка та Томина Балка.
  • Станіславській громаді передали маніпулятор для трактора. Нова техніка надійшла від програми DOBRE. Маніпулятор використовуватиме КП “Надія”.
  • На Херсонщині відбудували 2647 об’єктів, пошкоджених через ворожі обстріли. 1004 з них відновили за програмою “Пліч-о-пліч”, 818 – за допомогою волонтерів, а 514 – “власними силами”. На жаль, кожен місяць кількість пошкодженої цивільної інфраструктури збільшується на 6%.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь