У Дар’ївській громаді працюватиме мережа соціальних пралень

0
261

Дар’ївська сільська військова адміністрація відкриє у громаді мережу соціальних пралень. Кошти на реалізацію відповідного проєкту виділив “Благодійний фонд “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”.
Про це нашому кореспонденту повідомила Наталя Гридіна, керівниця відділу регіонального розвитку, інвестицій та проєктної діяльності Дар’ївської сільської ради.

“Проєкт соціальних пралень на базі КНП “Центр надання соціальних послуг” у нашій громаді ми запланували досить давно. Тому що це проблема: у нас живе багато пенсіонерів, інвалідів і ВПО, які не мають змоги купити ані сучасну пральну машинку, ані сушарку. А громадська пральня допоможе задовольнити цю базову потребу”, – розповідає пані Наталія.

Тож у відділі регіонального розвитку підготували проєкт з облаштування соціальних пралень, який реалізують вже у цьому році на базі трьох населених пунктів.

“Ми обирали ті села, які знаходяться подалі від обстрілів, де більш-менш нормальна безпекова ситуація, є електрика і вода. На випадок надзвичайних ситуацій запаслися генераторами, гідрофорами, баками тощо”, – ділиться керівниця відділу регіонального розвитку, інвестицій та проєктної діяльності Дар’ївської сільської ради.

Допомогу Дар’ївській громаді наразі надає БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”, який підтримує подібні проєкти. На кошти благодійників вже придбані три потужні пральні машини, які розраховані на 12 кг білизни (вартістю 126 тис грн кожна), і три сушарки (50 тис грн кожна).

Благодійний фонд також надав пральні засоби на 2 місяці та профінансує зарплатню трьом пралям, які будуть працювати у цих закладах.

“Коли пральні запрацюють, будемо моніторити їх роботу і звітувати фонду. Надалі все надане обладнання залишиться у нас у громаді.
До речі, нещодавно ми проводили опитування місцевого населення, і наші люди однозначно підтримали проєкт відкриття соцальних пралень. Так що і надалі будемо працювати у цьому напрямку”, – резюмувала пані Наталя.
  • Дар’ївська громада закликає місцевих мешканців  та усіх небайдужих долучитись до збору коштів на автомобіль для військового Олексія Пономаренка, який добровільно вступив до лав ЗСУ. До цього протягом двох років активіст волонтерив і допомагав місцевим із продуктами харчування та засобами особистої гігієни.
  • 29 грудня благодійний фонд ”Об’єднання” оприлюднив інтерактивний дашборд з діаграмами та картами ініціатив у Чорнобаївській, Білозерській та Станіславській громадах. Онлайн-опитування тривало з 20 листопада по 18 грудня 2023 року. За місяць надійшло 343 ініціативи від мешканців громад, зокрема, і тих, хто тимчасово проживає за їхніми межами.
  • Херсонські аграрії зможуть отримати модульні склади для зберігання сільськогосподарської продукції. Умови участі у програмі – за посиланням.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь